Sosyal Medya

Trump'tan yeni tweet: Ateşkes çok iyi gidiyor

3 hafta önce

Trump'tan yeni tweet: Ateşkes çok iyi gidiyor

 
Trump, Savunma Bakanı Mark Esper'in soyadını yanlış yazdığı tweeti sildi
 
ABD Başkanı Donald Trump, Savunma Bakanı Mark Esper'in soyadını yanlış yazdığı ve "askerlerimizi eve getiriyoruz" mesajını içeren Twitter mesajını silerek, Suriye ile ilgili yeni paylaşımda bulundu.
 
ABD Başkanı Donald Trump, Esper yerine "Esperanto" yazdığı, "Ateşkes çok iyi gidiyor. Çabuk sona eren bazı ufak çatışmalar var. Kürtler yeni bölgelere yerleştiriliyor. ABD askerleri, çatışma ya da ateşkes bölgelerinde bulunmuyor. Petrolün güvenliğini sağladık. Askerlerimizi eve getiriyoruz." şeklindeki ilk paylaşımını kısa bir süre sonra sildi.
 
Suriye ile ilgili yeni paylaşım yapan Trump, bu sefer "Mark Esper" adına atıf yaparak, "Ateşkes çok iyi gidiyor. Çabuk sona eren bazı ufak çatışmalar var. Kürtler yeni bölgelere yerleştiriliyor. ABD askerleri, çatışma ya da ateşkes bölgelerinde bulunmuyor. Petrolün güvenliğini sağladık." ifadelerini kullandı.
 
Dikkat çeken detay
 
Trump'ın yeni paylaşımında "askerlerimizi eve getiriyoruz" cümlesini silmesi de dikkat çekti.
 
Afganistan'a giderken uçakta basın mensuplarına açıklamalar yapan Esper, Suriye'den çekilen bin civarındaki ABD askerinin tamamının Irak'ın batı bölgelerine kaydırılacağını duyurmuştu.


Yorumlar için veri yok!

İlgili konular

Beyaz Saray görüşmesinde MHP ayrıntısı!

Beyaz Saray görüşmesinde MHP ayrıntısı!

8 saat önce

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD Başkanı Donald Trump’la Beyaz Saray’da yaptığı görüşmeden “MHP sürprizi” çıktı. Erdoğan ve Trump başkanlığında yapılan heyetle...Devamını oku