Son Dakika

Adana'da gösteri yasağı uzatıldı

4 hafta önce

Adana'da gösteri yasağı uzatıldı

Adana'da 26 Ekim'de başlayan ve 9 Kasım'da bitecek olan gösteri ve eylem yasağını Valilik 25 Kasım'a kadar uzattı.
 
Adana'da, 9 Kasım'da sona erecek gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, çadır kurma, bildiri dağıtma, afiş asma ve stant açma gibi etkinliklere yönelik yasak 10 Kasım'dan itibaren 15 gün uzatıldı.
 
Valiliğin açıklamasında yasağa gerekçe olarak Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediye başkanlarının görevden alınması ve 9 Ekim'de Suriye'nin kuzeyinde Barış Pınarı Harekatı'nın başlaması hatırlatıldı. Açıklamada, Valiliğin uygun göreceği etkinlikler ile sivil toplum kuruluşlarının kendi binalarında üyelerine yönelik yapacağı toplantılar, kamu kurum ve kuruluşlarının düzenleyeceği resmi bayram, anma günleri, tören ve kutlamalar ile sportif faaliyetler, bilimsel, ticari ve ekonomik amaçlarla yapılan toplantıların, bu yasak kapsamında yer almadığı aktarıldı.
 
Kentte, 26 Ekim'den itibaren 15 gün süreyle gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, çadır kurma, bildiri dağıtma, afiş asma ve stant açma gibi her türlü eylem ile etkinlikler yasaklanmıştı. 


Yorumlar için veri yok!

İlgili konular

Yaşlılar, kar altında engelliler için koştu

Yaşlılar, kar altında engelliler için koştu

23 saat önce

Erzurum'da, engelliler için farkındalık oluşturmak isteyen yaşlılar, "Veteranlar Yol Koşusu"nda ter döktü.   Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Erzurum Valiliği işbirliğinde düzenlenen ...Devamını oku