Son Dakika

AKP'li belediye olmayan Aquapark'ın bakımı için ödeme yapmış

4 ay önce

AKP'li belediye olmayan Aquapark'ın bakımı için ödeme yapmış

Çorum Belediyesi’nin 2017- 2019 yılları arasında olmayan hizmetlere ihale yapılırken, birçok ihalenin AKP'ye yakın aynı şirket ve kişilere verildiği öne sürüldü.

 

CHP Belediye Meclis Grubu adına, grup başkanı Tuncay Yılmaz’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Çorum Belediyesi’nin ihalelerin verildiği şirket isimleri ve olmayan aqupark ve hayvanat bahçesi bakım onarım harcamaları dikkat çekiyor.

 

Gazete Duvar'dan Elvan Yılmaz'ın haberine göre, ‘Çorum Belediyesi’nin neden borç batağında olduğunun özet açıklaması’ diye söze başlayan Tuncay Yılmaz, “Çorum Belediyesinin borç batağına sürüklenmesine neden olan şeyin sadece inşaat yatırımları olmadığını göstermek için 2017-2019 arasında Sayıştay raporlarının da kapsadığı zaman aralığında yapılan ihalelerden dikkat çeken bazılarını paylaşıyorum.
 
Bu ihalelerin büyük çoğunluğu pazarlık usulü yapılan adrese teslim ihaleler ve çoğunluğu hep aynı firma sahipleri tarafından alınmış. Bu bilgiler 1 Ocak 2017 ile aralık 2019 tarihleri arasındaki ihale bilgileridir. Sadece 2 yılı kapsamaktadır ve dikkat çeken rakamlar, aynı isimle iş alan firmalar örnek olarak verilmiştir. 10 yılı siz düşünün artık. Kısacası buradaki rakamlar devede kulak kalır. Dini cemaat ve vakıflara, Fetö’ye aktarılan rakamlarda burada yoktur” dedi.
Tuncay Yılmaz’ın açıklamasında Çorum Belediyesi’nin merkez ve ilçelerde cami yaptırma ve tadilat işlerine belediye bütçesinden 4 milyon 700 bin Türk Lirası harcama yapılması dikkat çekiyor.


Yorumlar için veri yok!

İlgili konular

AKP’li belediye, kripto para üretimi işine giriyor!

AKP’li belediye, kripto para üretimi işine giriyor!

21 saat önce

Konya Büyükşehir Belediyesi kripto para üretimi işine giriyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay projenin detaylarını açıkladı. Altı ay ön hazırlık aşamaları yapıl...Devamını oku