Son Dakika

AKP’li belediyenin 36 milyon liralık araç kiralama ihalesini AKP’li vekil kazandı

2 hafta önce

AKP’li belediyenin 36 milyon liralık araç kiralama ihalesini AKP’li vekil kazandı

Türkiye’nin en borçlu belediyesi olan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin açtığı 36 milyon liralık araç kiralama ihalesi sonuçlandı.
 
AKP’li Yücel Yılmaz’ın başkanı olduğu belediyenin Balıkesir Su Kanalizasyon İdaresi (BASKİ) Genel Müdürlüğü’nce yapılan araç ihalesini, AKP Bitlis Milletvekili Vahit Kiler’in ortağı olduğu şirket kazandı.
 
Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre, CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, AKP'li belediyenin ihalesine tepki gösterdi. Aytekin şunları söyledi:
 
“29 binek araç, 35 adet 4X4 araç, 37 adet kamyonet, 67 adet 4X4 Pickup, 31 kamyonet ve 2 minibüsten oluşan araç kiralama işi, AKP Milletvekili Vahit Kiler'in ortağı olduğu Tureks firmasına verildi.
 
Şartnameye bakınca, lüks araçların kiralandığı da görülüyor. Asli görevi kanalizasyon ve su hizmeti olan bir belediye şirketinin bu işleri yapmak yerine 36 milyon lirayı araç kiralamaya harcıyor. Tureks şirketi, Afyon, Denizli ve Tekirdağ belediyelerine de araç hizmeti veriyor."


Yorumlar için veri yok!

İlgili konular

Trump'tan Dünya Bankası'na tepki: Çin'in çok parası var

Trump'tan Dünya Bankası'na tepki: Çin'in çok parası var

20 saat önce

ABD Başkan Donald Trump, Dünya Bankası'nın Çin’e borç para vermeyi kabul etmesinden bir gün sonra Dünya Bankasına yönelik “Çin’e borç para vermeyi durdurun” çağrısında bulundu....Devamını oku