Son Dakika

"AKP'li milletvekilinin evinde ölü bulunan Nadira Kadirova'nın elinde silahla atış yaptığına dair bulgu yok"

1 hafta önce

"AKP'li milletvekilinin evinde ölü bulunan Nadira Kadirova'nın elinde silahla atış yaptığına dair bulgu yok"

AKP Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden Nadira Kadirova'nın dosyasında önemli bir gelişme yaşandı. Aile avukatı Birol Öztürk, “Ankara Emniyet Kimyasal Şube Müdürlüğü tarafından verilen rapora göre, Nadira Kadirova’nın elindeki swap izinde, atış bulgularına rastlanamadığı belirtiliyor. Bu izler birkaç saat içinde alınmış” dedi.
BirGün'den Erk Acarer'in haberine göre avukat Öztürk yaptığı açıklamada, şunları söyledi:
 
“Ankara Emniyet Kimyasal Şube Müdürlüğü tarafından verilen rapora göre, Nadira Kadirova’nın swap izinde, atış bulgularına rastlanamadığı belirtiliyor. Swap örnekleri olaydan birkaç saat sonra alınmış.”
 
Öte yandan Ünal ve kızı Duygu Ünal’ın swap izinde de atış bulgularına rastlanmadı. Öztürk, “Bir Adli Tıp Uzmanı ile görüşme yaptım. Bana, yeni silahlarda swap izi bulunamayabileceğini aktardı” dedi.
 
Adli Tıp Uzmanı: Swap izi bulunur
 
Bir değerlendirme de Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Kar’dan geldi. Kar, farklı bir görüş bildirdi:
 
“Her ne olursa olsun atışı yapan kişinin swap izinde barut, kurşun, baryum ya da antimom bulunması beklenir.”


Yorumlar için veri yok!

İlgili konular

ABD'de AVM otoparkında silahlı saldırı: 3 ölü

ABD'de AVM otoparkında silahlı saldırı: 3 ölü

20 saat önce

Polis, çevre sakinlerinden "siyah elbiseli" bir şüpheliyi görmeleri halinde yetkililere haber vermesini istedi   ABD’nin Oklahoma eyaletindeki bir alışveriş mağazasına yönelik silahlı ...Devamını oku