Ekonomi

Altın fiyatı ve dolar kuru

5 ay önce

Altın fiyatı ve dolar kuru

Türkiye 'de piyasalar Kurban Bayramı tatili sebebiyle kapalı ama küresel piyasalar haftanın ilk işlem gününe hareketli başladı. Küresel piyasaların açılması ile birlikte dolar kuru ile altın fiyatları artışa geçti.

 

Türkiye 'de piyasalar kapalı ama küresel piyasalar bugün işlemlere başladı. Haftanın ilk gününün gelmesi ile birlikte küresel piyasalar hareketlendi. Süren  ticaret savaşları sebebiyle altın fiyatlarında hareketlilik sürerken dolar kuru da TL karşısında değer kazanmaya başladı.

 

DOLAR KURUNDA İBRE TERSİNE DÖNDÜ

 

Türkiye 'de bayram tatili sebebiyle piyasalar kapalı. Ancak gece saatlerinde asya borsalarının açılması ile birlikte dolar kuru hareketlenmeye başladı. Öğle saatlerine doğru gelinirken dolar kuru , son dönemdeki düşüş eğilimini bıraktı ve ibre tersine döndü. Piyasalardan alınan son dakika bilgilerine göre dolar kuru  geçtiğimiz haftayı 5,47 TL seviyesinden kapatırken bugüne artışla başladı ve dolar kuru 5,55 TL seviyesine kadar arttı. 

 

Dolar kuru saat 12,00 'da 5,5593 TL seviyesinde seyrediyor.

 

EURO DA YÜKSELİŞE GEÇTİ

 

Küresel piyasalarda doların hareketlenmesi ile birlikte euro kuru da yükselişe geçti. Önceki hafta 6.17 TL seviyesinde olan euro kuru bugün 6,22 TL seviyesine kadar yükseldi. Piyasalardan edinilen bilgilere göre euro saat 12,00 'da 6,2207 TL seviyesinde seyrediyor.
 


Yorumlar için veri yok!

İlgili konular