Türkiye Haberleri

Anaokullarında 'din sınıfı' uygulaması başlayacak

1 hafta önce

Anaokullarında 'din sınıfı' uygulaması başlayacak

Milli Eğitim Bakanlığı’nın anaokullarında “dini eğitim sınıfları” açmaya başladı. Müftülüğün belirleyeceği personel tarafından 4-6 yaş grubundaki çocuklara haftada en az 6 saat Arapça ve din eğitimi dersi verilecek. 
 
Cumhuriyet'ten Ozan Çepni'nin haberine göre, “Dinimi Seviyorum, Öğreniyorum” adıyla Yalova’da başlatılan projenin logosunda Milli Eğitim Bakanlığının “2023 Eğitim Vizyonu” logosunun yer aldığı görüldü. MEB için bir ilk olarak devlet okulunda “Dini Eğitim Sınıfı” tanımı yapıldı. MEB, Diyanet ve Yalova Valiliği’nin ortak protokolü ile okulöncesi çocuklar için başlatılan projede, “Manevi değerlerin temellerinin oluşumunu sağlamak, değerler eğitimi kapsamında dini ve ahlaki değerlerin kazandırılması amacıyla çocuğun üst öğrenimi de hedef alınarak, kişisel gelişiminde Türk toplumuna özgü davranış ve değerlerinin İslam ahlakıyla bütünleşmesi amaçlanmaktadır” denildi.
 
MEB okullarında verilecek eğitimin müfredatı ve ders materyallerinin de müftülük yetkililerinin yer alacağı bir ekiple hazırlanması planlandı. Müftülüklere ayrıca “kayıt işlemlerinin yapılması ve onaylanması” ve eğitimin denetimi görevleri verildi.


Yorumlar için veri yok!

İlgili konular

Kız öğrenci yurdunda karbonmonoksit zehirlenmesi

Kız öğrenci yurdunda karbonmonoksit zehirlenmesi

18 saat önce

Çorum'da bir kız yurdunda kalan 103 öğrenci ile iki öğretmen karbonmonoksit zehirlenmesi şüphesiyle hastanelik oldu. Beş öğrenci yoğun bakımda tedavi görüyor.   Olay, Çorum’un Osm...Devamını oku