Son Dakika

'Arınç’ın Ahmet Türk hakkındaki açıklaması Erdoğan’ın bilgisi dahilinde'

5 ay önce

'Arınç’ın Ahmet Türk hakkındaki açıklaması Erdoğan’ın bilgisi dahilinde'

Habertürk yazarı Sevilay Yılman, Arınç’ın sözlerinin Erdoğan’ın bilgisi dışında olabileceğine inanmadığını söyleyerek eğer öyleyse Arınç’ın da ihracının istenmesinin gerektiğini belirtti.

 

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi (YİK) Bülent Arınç'ın, geçtiğimiz hafta yerine kayyım atanarak görevden alınan Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk hakkında yaptığı "Ben sadece Ahmet Türk'ü tanıyorum ve ona saygı duyuyorum. Ahmet Türk'ün benim üzerimdeki hakkı şudur. Bu kişinin terörle alakası yoktur. Barış olsun isteyen biridir" açıklamasına tepkiler sürüyor.

 

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın Arınç'a gösterdiği Ahmet Türk tepkisinin ardından, tartışmaları Habertürk'teki köşesine taşıyan Sevilay Yılman, görevden alınan Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk ve tutuklama kararı verilen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkındaki sözleri üzerine 'Bülent Arınç da mı ihraç edilecek' başlıklı bir yazı kaleme aldı.

 

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Arınç'ın sözlerinin Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın bilgisi dahilinde olduğu yönündeki tezlerin inandırıcı olduğunu belirten Yılman, dile getirilen tezlerden birinin 'danışıklı dövüş' olduğunu söylerken tüm gelişmelerin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bilgisi dahilinde olduğunu belirtti:

 

"Bir kısma göre... Arınç, partisinin toplum nezdindeki algısını 'dengeleme' maksadı ile bu tavrı sergiledi... Onlara göre danışıklı dövüş söz konusu... Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bilgisi dahilinde oldu her şey. Yani bir anlamda iyi polis rolünü oynuyor Bülent bey." 

 

Bu tezin inandırıcı olduğunu ifade eden Sevilay Yılman, Arınç’ın, Ahmet  Davutoğlu gibi disipline sevki ve kesin ihracının istenmesi gerektiğini vurguladı:

 

"Ben de oğlu MYK’da, kendisi Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu’nda üye olan Arınç’ın önceki gün Habertürk TV’de…
 
Arkadaşımız Mehmet Akif Ersoy’un programında sergilemiş olduğu tavrı Cumhurbaşkanı’ndan ve onun yakın kurmaylarından habersiz sergilemiş olabileceğine inanmıyorum… Zira öyleyse zaten… Yani diğer tezlerden herhangi biri doğruysa…
 
Bülent Arınç’ın da tıpkı eski başbakan Ahmet  Davutoğlu’nda olduğu gibi parti tüzel kişiliği hakkında basın yayın araçları ile kamuoyu nezdinde küçük düşüren beyanlarda bulunduğu gerekçesi ile disipline sevki ve kesin ihracının istenmesi lazım. 'Yanılıyor muyum?'


Yorumlar için veri yok!

İlgili konular

Beşiktaş, geri düştüğü maçtan üç puanla döndü

Beşiktaş, geri düştüğü maçtan üç puanla döndü

10 saat önce

  Süper Lig’in 24. hafta karşılaşmasında Aytemiz Alanyaspor, Beşiktaş’ı konuk etti. Mücadele konuk ekibin 2-1’lik üstünlüğüyle sona erdi.   Aytemiz Alanyaspor 37. dakikada Jun...Devamını oku