Son Dakika

Ataşehir Belediyesi'nde sendika uzmanına darp

1 hafta önce

Ataşehir Belediyesi'nde sendika uzmanına darp

Ataşehir Belediyesi görevlileri DİSK Örgütlenme Uzmanı Gökhan Keskin'i darp etti. DİSK Genel-İş Sendikası Anadolu Yakası 4 No’lu Şube tarafından yapılan açıklamada sendikaya üye olan işçilere baskı ve tehdit uygulandığı belirtilirken "Belediyeye girmek isteyen Keskin'e, başta güvenlik amiri olmak üzere 15 güvenlik görevlisi tarafından zorla bir odaya kapatılarak, yere yatırıp, kafasına bastırılarak, hakaret ve küfür ederek, dakikalarca şiddet uygulamışlardır" denildi.
 
Bugün belediyeye DİSK önlüğüyle girmek isteyen Keskin, “Bina içine DİSK yeleğiyle giremezsin” diyen güvenliklerin saldırısına uğradı. Önlüğü çıkarıp eline alarak binaya girmek isteyen Keskin bu kez 15 güvenlik görevlisi tarafından yere yatırılarak darp edildi.
 
"Belediyenin baskı ve tehditleri devam ediyor"
DİSK Genel-İş Anadolu Yakası 4 No’lu Şube tarafından yapılan açıklamada yaşananlar şöyle anlatıldı:
 
"Örgütlenme uzmanımız Gökhan keskin, üstündeki DİSK yeleği bahane edilerek darp edildi.
 
Ataşehir Belediyesinde işten atılan arkadaşlarımızın işlerine geri dönmeleri, toplu sözleşmemizin uygulanmayan maddelerinin uygulanması ve maaşların taksitler halinde yatırılmasına karşı yasal haklarımızı ve demokratik tepkilerimizi kullanarak yaptığımız basın açıklamasına ve 1 günlük iş bırakma eylemimize karşılık, Ataşehir Belediyesi yöneticileri baskı ve tehditlerine devam ediyor."
 
"Belediye sendikadan istifaya zorluyor"
"Ataşehir Belediyesi İşçilerin hak arama mücadelelerini engellemek için her türlü baskı yöntemini kullanarak, işyerlerinde korku imparatorluğu yaratmaya çalışmakta, işçileri sendikadan istifaya zorlamaktadır.
 
Bu sabah saatlerinde de Sendikamız Örgütlenme Uzmanı Gökhan Keskin arkadaşımız darp edilmiştir.
 
Ataşehir Belediyesi binasına girmek isteyen Keskin'e 'Üstünde DİSK yeleğiyle buraya giremezsin' denilerek içeri alınmak istenmemiş. Daha sonra yeleği eline alarak Belediyeye girmek isteyen Keskin'e, başta güvenlik amiri olmak üzere 15 güvenlik görevlisi tarafından zorla bir odaya kapatılarak, yere yatırıp, kafasına bastırılarak, hakaret ve küfür ederek, dakikalarca şiddet uygulamışlardır. Bu olay Ataşehir Belediyesi Yönetiminin insan haklarına, sendikal hak ve özgürlüklere bakışını gözler önüne çıkarmıştır."
 
Sendikadan yapılan açıklamada ayrıca "DİSK/Genel-İş Sendikası olarak, emek ve demokrasi mücadelesine ve onun ayrılmaz parçası olan sendikal hak ve özgürlükler mücadelesine yönelik hiçbir baskıya karşı bugüne kadar sessiz kalmadık, bundan sonra da kalmayacağız" denildi.

 Yorumlar için veri yok!

İlgili konular

ABD'de AVM otoparkında silahlı saldırı: 3 ölü

ABD'de AVM otoparkında silahlı saldırı: 3 ölü

21 saat önce

Polis, çevre sakinlerinden "siyah elbiseli" bir şüpheliyi görmeleri halinde yetkililere haber vermesini istedi   ABD’nin Oklahoma eyaletindeki bir alışveriş mağazasına yönelik silahlı ...Devamını oku