Son Dakika

CHP Sözcüsü Öztrak: Önce 2019 yılında kriz nedeniyle asgari ücrette meydana gelen tahribatı telafi etmeli

1 hafta önce

CHP Sözcüsü Öztrak: Önce 2019 yılında kriz nedeniyle asgari ücrette meydana gelen tahribatı telafi etmeli

 
CHP Tekirdağ Milletvekili, Parti Sözcüsü ve Ekonomi Politikaları Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Merkez Yönetim Kurulu Toplantısının sürdüğü sırada açıklanan büyüme rakamları ile bugün başlayan asgari ücret görüşmelerine ilişkin açıklamalarda bulundu.
 
CHP'nin Merkez Yönetim Kurulu Toplantısı'nın gündeminde gelecek yıl için belirlenecek asgari ücret, Bugün açıklanan yılın üçüncü ayında gerçekleşen büyüme rakamları, işsizlik ve hayat pahalılığı arasında sıkışan, borçlar altında ezilen vatandaşların durumu ile ülkedeki diğer gelişmelerin olduğunu söyleyen parti sözcüsü, "Bu seneki görüşmelerde 3 işçi sendikaları konfederasyonunun, birbirleriyle görüştükten sonra  masaya oturmalarını önemsiyoruz" dedi.
 
Asgari ücret pazarlığına başlamadan önce asgari ücreti yeniden değerleme katsayısıyla artırarak, asgari ücret üzerinde 2019 yılında enflasyon, kriz nedeniyle meydana gelen tahribatı telafi etmek gerektiğini söyleyen Öztrak, "Ondan sonra pazarlığa başlamak lazım. Aksi takdirde devletin alacağına ayrı, vereceğine ayrı enflasyon uygulaması gibi bir yaklaşımı kabul etmemiz mümkün olmaz" diye konuştu.


Yorumlar için veri yok!

İlgili konular

Paris Saint Germain 5-0 Galatasaray 

Paris Saint Germain 5-0 Galatasaray 

18 saat önce

Paris Saint Germain Galatasaray maçı ile UEFA Şampiyonlar Ligi'nde temsilcimizin grup heyecanı sona erdi. Galatasaray, Paris Saint Germain'e karşı varlık gösteremedi ve ev sahibi ekip sahadan ...Devamını oku