Son Dakika

Erdoğan ve 29 büyükşehir belediye başkanı bir araya geldi

4 ay önce

Erdoğan ve 29 büyükşehir belediye başkanı bir araya geldi

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 büyükşehir belediye başkanı ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya geldi.

 

CHP'li Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Çin'de olduğu gerekçesiyle toplantıya katılmadı.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li belediye başkanlarının Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki davete icabet edeceğini açıklamıştı.

 

CHP'li büyükşehir belediye başkanlıkları şöyle:

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar.

 

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle: 

 

"Çok partili hayata geçtiğimiz 1946 yılından beri ülkemizdeki her seçim bir demokrasi şöleni havasında yapılmıştır.

 

Toplamda 73 bin 562 kişinin seçildiği 31 Mart seçimini başarıyla neticelendirmiş olmamız demokrasimizin zaferidir. Bu güzel manzara geleceğimizin en büyük teminatıdır.

 

Siyasi olarak farklı görüşlere sahip olabiliriz, milletimizin çıkarları söz konusu olduğunda birlikte hareket etme erdemini göstereceğimize inanıyorum, buradaki fotoğrafı çok çok önemli görüyorum.

 

Terörle, terör örgütleriyle, hukuksuzlukla arasına mesafe koymuş belediye başkanlarıyla birlikte olmaktan memnuniyet duyuyorum.

 

Hizmet söz konusu olduğunda hiçbir belediye başkanının partisine bakmadık.

 

Siyasi çekişmelerin geçici, hizmetlerin kalıcı olduğu gerçeğini hiç unutmadık; aynı anlayışla hareket edeceğiz. Parti ayrımı olmaksızın belediyelerin durumunu yakından biliyoruz.

 

Belediye başkanlarının görevi devri sabık peşinde koşmak değildir.

 

Kapının önlerine konan insanların ahı üzerinden hizmet bina edilmez. 

 

Biz İstanbul Belediyesi'ne geldiğimizde kimseyi aşından etmedik, ne personelle, ne araçla uğraştık."


Yorumlar için veri yok!

İlgili konular

Ceviz tüketenler daha az depresyon belirtisi gösteriyor

Ceviz tüketenler daha az depresyon belirtisi gösteriyor

14 saat önce

Yeni yapılan bir epidemiyoloji çalışmasına göre, ceviz tüketimi sayesinde Amerikalı yetişkinler arasında depresyon belirtileri daha az ve daha düşük sıklıkta görüldü.   ABD'de y...Devamını oku