Son Dakika

'Erdoğan’ın nasıl bir serveti birikmiş olmalı ki'...

2 hafta önce

'Erdoğan’ın nasıl bir serveti birikmiş olmalı ki'...

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM grup toplantısındaki açıklamaları nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında 500 bin liralık manevi tazminat davası açtı.
 
Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın tarafından Asliye Hukuk Mahkemesine sunulan dava dilekçesinde, Kılıçdaroğlu'nun 11 Şubat'taki partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamalarına yer verildi. Kılıçdaroğlu o grup toplantısında, FETÖ'nün siyasi ayağı ile ilgili olarak Erdoğan'a 20 soru yöneltmişti.
 
MAHKEMELER NASIL  ONAY VERİYOR?
 
Daha önce de Kemal Kılıçdaroğlu'na yüksek bedelli tazminat davaları açan ve pek çoğunu kazanan Erdoğan'ın açtığı tazminat davalarındaki bir ayrıntıya ise Mehmet Y. Yılmaz dikkat çekti.
 
Mahkemelerin tazminat davalarına karar verirken 'sebepsiz zenginleşme'ye nedne olmayacak rakamlara hükmettiklerini vurgulayan Yılmaz, "Erdoğan’ın nasıl bir serveti birikmiş olmalı ki mahkemeler gönül huzuru içinde 1 milyon liralık, 500 bin liralık tazminatlara hükmedebiliyor?" diye sordu.

 Yorumlar için veri yok!

İlgili konular

Erdoğan'dan atama kararları Resmî Gazete'de

Erdoğan'dan atama kararları Resmî Gazete'de

4 saat önce

Cumhurbaşkanı Atama Kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.   Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, Cumhurbaşkanlığı...Devamını oku