İnsan Hakları

Grup Yorum üyesi 3 kişi tutuklandı

1 hafta önce

Grup Yorum üyesi 3 kişi tutuklandı

Gözaltına alınan Grup Yorum üyeleri Sultan Gökçek, Bergün Varan ile koro üyesi Tuğçe Tayyar tutuklandı.
 
İstanbul Okmeydanı’nda 29 Kasım’da İdil Kültür Merkezi’ne DHKP/C terör örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında düzenlenen operasyonda gözaltına alınan Grup Yorum üyeleri Sultan Gökçek, Bergün Varan ile koro üyesi Tuğçe Tayyar emniyette alınan ifadelerinin ardından  İstanbul Adliyesi’ne sevk edildi.
 
 Gökçe, Varan ve Tayyar, çıkarıldıkları Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.  Halkın Hukuk Bürosu Twitter hesabından yaptığı açıklamada sanıkların ifadelerine yer vererek, “Müvekkillerimiz Sultan Gökçek, Bergün Varan ve Tuğçe Tayyar savunmalarında; Grup Yorum üyesi olmak, halk için sanat, halk için üretim yapmak suç değildir, İdil Kültür Merkezinde bulunmak suç değildir. İdil Kültür Merkezinde kültür sanat faaliyetlerimize, halkımız için üretmeye devam edeceğiz. Halk korolarımızı yetiştirmeye, konserlerimizi yapmaya devam edeceğiz, dedi” ifadelerini kullandı.


Yorumlar için veri yok!

İlgili konular

Paris Saint Germain 5-0 Galatasaray 

Paris Saint Germain 5-0 Galatasaray 

18 saat önce

Paris Saint Germain Galatasaray maçı ile UEFA Şampiyonlar Ligi'nde temsilcimizin grup heyecanı sona erdi. Galatasaray, Paris Saint Germain'e karşı varlık gösteremedi ve ev sahibi ekip sahadan ...Devamını oku