Dünya

Hong Kong havalimanında uçuşlar yeniden iptal

5 ay önce

Hong Kong havalimanında uçuşlar yeniden iptal

Hong Kong'da, hükümet karşıtı göstericilerin havalimanı girişlerini kapatması üzerine bugün de uçuşlar iptal edildi. Uçakların kalkışı dün de aynı nedenle iptal edilmişti.
 
 
Çin Halk Cumhuriyeti'ne bağlı özerk yönetim bölgesi Hong Kong'da hükümet karşıtı gösteriler uçuşları etkilemeye devam ediyor.
 
Hong Kong havalimanının internet sitesinden yapılan açıklamada, "Uluslararası Hong Kong Havalimanı'ndaki tüm operasyonlar ciddi şekilde aksaklığa uğradı, tüm kalkışlar iptal edildi" denildi.
 
Açıklamada, yolcuların havalimanına gelmemesi, havalimanında olanların ise en kısa sürede terminal binalarından ayrılması istendi. Yetkililer, uçakların havalimanına inmesinde bir sorun yaşanmasını beklemediklerini de belirtti.
 
Havalimanın açıklaması, protestocu binlerce kişinin hafta başından bu yana havalimanında toplanarak yolcuların terminallerdeki kalkış alanlarına ulaşmasını engellemesinin ardından geldi.
 
Hong Kong havalimanında dün protestolar nedeniyle 200'den fazla uçuş iptal edilmişti.
 


Yorumlar için veri yok!

İlgili konular

KHK ile ihraç edilen eşinin üzerine kayıtlı daireyi satamıyor: "Tapunuzda risk bulunuyor"

KHK ile ihraç edilen eşinin üzerine kayıtlı daireyi satamıyor: "Tapunuzda risk bulunuyor"

2 saat önce

İzmir’de KHK ile ihraç edilen F.K. eşinin üzerine kayıtlı daireyi satamıyor. Tapu dairesine giden F.K.’ye, ‘Tapuda risk kararı var’ denildi. Durum böyle olunca F.K.’nin evini satın...Devamını oku