İnsan Hakları

KHK’lı şehit polis Altunok ‘noksan hizmetli’ olarak askere alınmış

1 hafta önce

KHK’lı şehit polis Altunok ‘noksan hizmetli’ olarak askere alınmış

16 ay cezaevinde tutulan KHK’lı şehit polis Burak Zekeriya Altunok’un “Noksan Hizmetli” olarak askere alındığı ortaya çıktı.
 
KHK ile ihraç edilen, vatani görevini yaparken hayatını kaybeden polis Burak Zekeriya Altunok’un “Noksan Hizmetli” olarak askere alındığı öğrenildi.Şehit polisin eşi Vildan Altunok’un sosyal medya hesabından paylaştığı ‘Tasnif Fişi’ belgesine göre, Milli Savunma Bakanlığı Askerlik Şubesi Başkanlığı Melikgazi adresinden yazılan yazıda Altunok için, “Noksan hizmetli olarak aranmakta iken kendiliğinden müracaat eden aşağıda kimliği yazılı yükümlü askerlik hizmetini tamamlamak üzere emrinize sevk edilmiştir.” deniliyor.
 
‘NOKSAN HİZMETLİ’ GİTTİ, EVİNE ‘ŞEHİT’ DÖNDÜ
 
22 Temmuz 2019’da düzenlenen ve 1.İNCİ MKNZ P TUGAY KOMUTANLIĞINA DOĞUBEYAZIT adresine hitaben “Noksan Hizmetli Yükümlü Sevki” yazısında ayrıca, “Yükümlünün noksan hizmetinin tamamlatılarak, izin hakkı bulunanlar için hizmetini müteakip terhis mahiyetinde izin belgesi tanzim edilmesini, hizmetin tamamlatılmasını müteakip sevk tarihinden itibaren hak sahibi ise verilmiş izinlerini de kapsamamak şeklinde terhis belgesinin tanzim edilerek gönderilmesini arz ederim.” ifadeleri yer alıyor.Öte yandan Altunok’a 25.04 TL de taşıma ve iaşe bedeli veriliyor.
 
‘KİMSE BİLMEZ Kİ KİM NOKSAN KİM TAM!’
 
Şehit polisin eşi Vildan Altunok paylaşımına yaptığı yorumda da, “Noksan hizmetli yükümlü sevki. Umarım cevabınızı almışsınızdır… Kimse bilemez ki kim noksan kim tam. Tüm noksanlıklardan münezzeh olan Allah’a sığınmış olmanın nasıl bir kurtuluş olduğunu gördünüz mü?” yazıyor.
 
YAŞARKEN HAİN, ÖLÜNCE KAHRAMAN
 
15 Temmuz’dan sonra ilan edilen OHAL döneminde çıkarılan KHK ile ihraç edilen polis memuru Burak Zekeriya Altunok (32), tutuklanarak 16 ay hapis yattı. Tahliye olduktan sonra askere çağırılan Altunok, Doğubayazıt’ta İran sınırında devriye görevi yaparken PKK’nın düzenlediği saldırıda hayatını kaybetti.
 
Şehit ilan edilerek devlet töreniyle cenazesi kaldırılan Altunok’un eşinin de ‘KHK’lı eşi’ diye fişlendiği ve iş verilmediği ortaya çıkmıştı.


Yorumlar için veri yok!

İlgili konular

ABD'de AVM otoparkında silahlı saldırı: 3 ölü

ABD'de AVM otoparkında silahlı saldırı: 3 ölü

21 saat önce

Polis, çevre sakinlerinden "siyah elbiseli" bir şüpheliyi görmeleri halinde yetkililere haber vermesini istedi   ABD’nin Oklahoma eyaletindeki bir alışveriş mağazasına yönelik silahlı ...Devamını oku