Son Dakika

Kılıçdaroğlu: Alınan ekonomik kararların ne kadar yanlış olduğunu görüyoruz

5 ay önce

Kılıçdaroğlu: Alınan ekonomik kararların ne kadar yanlış olduğunu görüyoruz

Kemal Kılıçdaroğlu, “Alınan ekonomik kararların ne kadar yanlış olduğunu görüyoruz." dedi.
 
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, erken seçime ilişkin açıklama yaptı.
 
Kılıçdaroğlu, gündemlerinde erken seçimin olmadığını belirterek, “Alınan ekonomik kararların ne kadar yanlış olduğunu görüyoruz. Her karardan sonra 'Başarılı adımlar atıldığını ekonominin düzeleceğini" söylüyorlar. Tam tersi oluyor” ifadelerini kullandı.
 
Kılıçdaroğlu, Türkiye'de kriz olduğunu ve erken seçimin de bu sebeple gündemlerinde olmadığını söyledi. "Çiftçi, işçi ve memurun perişan hâlde olduğunu" ifade eden CHP lideri, "Hiç değilse suya elektriğe doğal gaza yapılan zam kadar işçiye zam yapın" önerisinde bulundu.
 
Sözcü'den Saygı Öztürk'e konuşan Kılıçdaroğlu şunları kaydetti:
 
"Halk erken seçimden bıktı. Erken seçim bizim gündemimizde yok. Ekonomik sıkıntıların alabildiğine arttığı, işsizliğin felaket boyutlara yükseldiği bir dönemde seçimi dillendirmek de doğru değil. Bize göre ekonomi yönetiminin değişmesi lazım. Damadın bu işi beceremediği belli."
 
"Türkiye yönetimi hanedan yönetimine döndü. Hanedan yönetimi uygulamalarıyla dünyaya alay konusu oluyor. Alınan ekonomik kararların ne kadar yanlış olduğunu görüyoruz. Her karardan sonra 'Başarılı adımlar atıldığını ekonominin düzeleceğini" söylüyorlar. Tam tersi oluyor."


Yorumlar için veri yok!

İlgili konular