Son Dakika

Kılıçdaroğlu'ndan 'Rize ve Osmaniye' hamlesi!

4 ay önce

Kılıçdaroğlu'ndan 'Rize ve Osmaniye' hamlesi!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın memleketi Rize ve MHP lideri Devlet Bahçeli’nin memleketi Osmaniye’nin de aralarında bulunduğu 20’nin üzerinde ile özel görevlendirme istedi.

 

Milletvekillerinden oluşan gruplar görevli oldukları illere giderek, nabız tutacak ve o ile ilişkin rapor hazırlayacak.

 

Tarafsız Haber Ajansı’nın edindiği bilgiye göre CHP, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Karadeniz ve İç Anadolu bölgelerinin ağırlıkta olduğu 20’nin üzerinde il için özel çalışma başlattı.

 

Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla 20’nin üzerinde ile milletvekilleri özel görevlendirildi.

 

4’er kişilik milletvekilinden oluşan gruplar 20’nin üzerindeki ile gidecek, o illere ilişkin rapor düzenleyecek. Vekiller bir anlamda sokak sokak, mahalle mahalle gezecek. Bu iller CHP’nin geçmişte güçsüz olduğu, ancak şimdi gücünü artırdığı iller olarak belirlendi.

 

Adıyaman, Kırşehir, Nevşehir, Konya, Rize, Erzurum, Erzincan, Şanlıurfa, Kayseri, Niğde, Osmaniye, Yozgat’ın da aralarında bulunduğu 20’nin üzerinde ilde görevlendirme yapıldı.

 

Meclis açılıncaya kadar milletvekilleri bu illerde çalışma yapacak ve o ile ilişkin raporlar düzenleyecek. Milletvekilleri görevli oldukları illerde 3-4 gün süren ziyaretler de bulunacak. Vekiller ildeki kanaat önderleriyle de görüşmeler yapacak. Milletvekilleri o illerde siyasetin nabzını tutup, Kılıçdaroğlu’na özel rapor sunacak.

 

 


Yorumlar için veri yok!

İlgili konular

Ceviz tüketenler daha az depresyon belirtisi gösteriyor

Ceviz tüketenler daha az depresyon belirtisi gösteriyor

14 saat önce

Yeni yapılan bir epidemiyoloji çalışmasına göre, ceviz tüketimi sayesinde Amerikalı yetişkinler arasında depresyon belirtileri daha az ve daha düşük sıklıkta görüldü.   ABD'de y...Devamını oku