Son Dakika

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı: Barış Pınarı desek de akan su değil kandır

1 ay önce

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı: Barış Pınarı desek de akan su değil kandır

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Türkiye’nin doğusuna düzenlediği ‘Barış Pınar Harekâtı’na ilişkin sosyal medya hesabından değerlendirmelerde bulundu. Akıncı, “1974'te biz adına Barış Harekatı desek de bu bir savaştı ve akan da kandı. Şimdi Barış Pınarı desek de akan su değil kandır” ifadesini kullandı.  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay,  Akıncı'nın paylaşımı için "Tarih bilinci ve bilgisi yoksun bir açıklamadır" dedi. 
 
"Boğaz şehitliğinde yan yana atan mücahit ve Mehmetçiklerimizin kemiklerini sızlatmıştır"
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay,  KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın bu sözleri sonrası sosyal medya hesabından bir mesaj yayınlayarak Akıncı'yı sert sözlerle eleştirdi.
 
Oktay şunları söyledi: 
 
"KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, PKK/PYD'ye karşı yürütülen haklı mücadelemizde Türkiye'nin yanında olmayan talihsiz bir açıklama yapmıştır. Akıncı'nın bu açıklaması Boğaz şehitliğinde koyun koyuna yatan mücahit ve mehmetçiklerimizin kemiklerini sızlatmıştır. Barış Pınarı operasyonunun, eli kanlı terör örgütü PKK/PYD'ye karşı bölgenin istikrarı için gerçekleştiğini görmezden gelen Akıncı'yı esefle kınıyorum.1974 Kıbrıs Barış Harekâtında, bölgeye barış ve huzurun getirilmesi amacıyla yapılan Kahraman Ordumuzun mücadelesi ile bugün Suriye'de Barış Pınarı harekatı ile verdiğimiz mücadele aynı ruhla yapılmaktadır.
 
Akıncı'nın bugün Cumhurbaşkanı sıfatı ile yaptığı açıklama tarih bilinci ve bilgisi yoksun bir açıklamadır. Bu talihsiz açıklamanın Kıbrıs Türkü'nün görüşünü yansıtmadığına inanıyorum. Ülkemizin yürüttüğü haklı mücadeleyi hiçe sayan bu yaklaşım, kalpleri her zaman Türkiye ile atan Kıbrıs Türk halkının vicdanında mahkûm olacaktır.


Yorumlar için veri yok!

İlgili konular

Fenerbahçe Beko, Barcelona deplasmanında da yıkıldı

Fenerbahçe Beko, Barcelona deplasmanında da yıkıldı

8 saat önce

Euroleague'de Barcelona'ya konuk olan Fenerbahçe Beko, parkeden 89-63'lük skorla mağlup ayrıldı. Fenerbahçe kabus gibi geçen sezonda 9. maçta 7. mağlubiyetini aldı.   Euroleague’de norm...Devamını oku