Günün Özeti

1 Ekim gün özeti

10 ay önce

Ekim özet

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz

İzmir'de 'barınamıyoruz' eylemine polis müdahalesi

İzmir'de üniversite öğrencilerinin barınma sorununa dikkat çekmek için battaniyelere sarınıp sokaklarda gezmek istemesi üzerine polis müdahalede bulundu.

 

Erdoğan: Meclis'in ışıkları yanıyorsa bu ülkenin sırtı yere gelmez

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ışıkları yanıyorsa, milletvekillerimiz görevinin başındaysa Allah'ın izniyle bu ülkenin sırtı yere gelmez." dedi.

 

ENSAR yurdundaki öğrenciye 770 lira

ENSAR, TÜRGEV, TÜGVA ve İlim Yayma Cemiyeti yurtlarında kalan öğrencilere geçen yıl günlük 8 TL barınma, 13.5 TL de beslenme yardımı yapıldı. Toplamda aylık 645 TL olan ödeme bu yıl 770 TL'ye yükseltildi.

 

Son 18 ayda 8 binin üzerinde doktor istifa etti

Türk Tabipleri Birliği'nden yapılan açıklamada, resmi olmayan verilere göre son 18 ayda 8 binin üzerinde doktorun istifa ettiği belirtilerek doktorlar arasında yapılan anketin sonuçları paylaşıldı.

 

Özhaseki: Belediyecilikte rakipsiziz

Mehmet Özhaseki, "Belediyecilikte rakibimiz yok, biz kendimizle yarışıyoruz" dedi. CHP'nin belediyecilik anlayışına göndermede bulundu. Sakarya'da Yerel Yönetimler Buluşmasına katılan AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, Cumhuriyet Halk Partisi'nin belediyecilik anlayışını eleştirdi.

 

ABD'den Türkiye'ye yeni S-400 tehdidi

ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Wendy Sherman, Türkiye'nin S-400'leri elinde tutmaması ve Rusya'dan yeni silah alımı yapmaması konusunda her fırsatta ve tüm düzeylerde ısrarcı olduklarını belirtti.

 

Toplam aşı miktarı 110 milyon dozu geçti

Sağlık Bakanlığı koronavirüse karşı ülke genelinde uygulanan aşının 110 milyon dozu geçtiğini açıkladı.

 

Fenerbahçe'ye 3 iyi, 1 kötü haber

Fenerbahçe'de sakatlıkları sona eren Nazım Sangare ve Serdar Aziz takımla antrenmanlara katılırken, Tisserand ise çalışmalarına devam etti. Mesut Özil ise antrenmanda yer almadı.

 

Peker artık başka biri aracılığıyla da siyasi tweet atamayacak

Organize suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Sedat Peker'in 1 Ekim'de açıklayacağı bilgilere Birleşik Arap Emirlikleri tarafından kısıtlama getirildiği iddia edildi.

 

Fahiş fiyat denetiminde 50 işletmeye ceza

Ticaret İl Müdürlüğü’nün fahiş fiyat denetiminde 50 işletmeye 71 üründe fiyat etiketi yönetmeliğine aykırılıktan toplam 32 bin 92 lira idari para cezası uygulandı.

 

Dışişleri Bakanlığı’ndan Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ve Yunanistan’a tepki

Dışişleri Bakanlığı'ndan Yunanistan'la ilgili kritik bir açıklama geldi. Açıklamada, "Yunanistan ve GKRY'nin son aylarda Doğu Akdeniz'de gerginliği artırarak tek yanlı ve tahrikkar faaliyetlerde bulunmaya teşebbüs ettiği görülmektedir. Bu tek yanlı eylemlere karşı sahada ve masada gerekli adımlar atılmaktadır" denildi.

 

Yeni Şafak'tan Saray'a kötü haber: Seçmen memnun değil

AKP’li Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan, bugünkü yazısında iktidar partisine oy veren seçmenin memnuniyetsizliğini dile getirdi.

 

TSK ve MİT'ten ortak operasyon: 3 terörist etkisiz hale getirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığının koordineli çalışması sonucu Irak'ın kuzeyinde 3 terör örgütü PKK mensubu etkisiz hale getirildi.

 

Whatsapp'ın yeni güncellemesi IOS'a da geliyor

Whatsapp'ın yeni güncellemesiyle gelen özellikler Android’in ardından iPhone işletim sistemi İOS'ta da devreye sokulacak.

 

Türkiye, Irak ve Libya'dan ortak iş birliği

Türkiye, Irak ve Libya ile kara para aklama ve terörizmin finansmanıyla mücadelede iş birliği yapacak.

 

Milyonlarca liraya mal olan teleferik atıl duruma düştü

Trabzon'da 100 milyon lira harcanarak yaklaşık 3 yıl önce hizmete açılan teleferiğin, belediye ve yatırımcı arasındaki anlaşmazlık nedeniyle atıl duruma düştüğü belirtildi.

 

Oğuzhan Asiltürk, son yolculuğuna uğurlandı

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) ve Milli Görüş Vakfı Başkanı Oğuzhan Asiltürk (86), Ankara'da son yolculuğuna uğurlandı.

 İlgili konular

erdoğan

Erdoğan: Müzakere öncesi biz de heyetlerle kısa bir görüşme yapacağız

4 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rusya ve Ukrayna heyetleri, yarın İstanbul'da tekrar bir araya geliyor. Toplantı öncesi biz de heyetlerle bir araya gelerek kısa bir görüşme yapacağız" diye konuştu....Devamını oku
Erdoğan

Erdoğan: Bakraç içinde Manda yoğurdu, hurma, bal ve yulaf ezmesi yer uyurum

4 ay önce

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Tokat ziyaretinde çiftçiler ile bir araya geldi....Devamını oku