Günün Özeti

1 Şubat gün özeti

1 yıl önce

The Walking Dead

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz

Euro ve dolar ne kadar oldu?

13.5 etrafında sınırlı hareketler sergileyen dolar/TL yönünü 13.30'a doğru çevirdi. Dün akşam 13.29'a kadar gerileyen dolar/TL bu sabah 13.34'ten işlem gördü. Aynı saatlerde Euro ise, 15,02 TL'den işlem görmeye başladı. Dünkü kapanışta doların satış fiyatı 13,4100 lira, avronun satış fiyatı ise 15,0010 lira olmuştu.

 

AKP'de kriz derinleşiyor: Kurtulmuş, Abdulhamit Gül'e sahip çıktı

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Abdulhamit Gül'ün Adalet Bakanı olarak yaptığı son konuşmasına ilişkin destek açıklamasında bulundu.

 

Kılıçdaroğlu'ndan MOBESE tepkisi: Meğer izleniyormuşuz da!

CHP lideri Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı İmamoğlu'nun İstanbul kar ile mücadele ederken Sarıyer'deki bir balıkçıya gittiği görüntülerin MOBESE olduğu iddiasına ilişkin olarak konuştu. Kılıçdaroğlu, "Biz sadece telefonlarımızın dinlendiğini sanıyorduk, meğer izleniyormuşuz da" dedi.

 

Katar’da gidecek polisler şeriat hukukuna uyacak

Dünya Kupası’nda görev yapacak 3 bin 250 polisin, suç işlerlerse Katar’daki ‘şeriat kanunlarına’ göre cezalandırılması öngörüldü.

 

Tarladan sofraya 4,5 kat pahalılık

Ocak ayında çiftçide 2 TL olan elma markette 8,79 TL'ye, 1,5 TL olan portakal 6 TL'ye ve 8 TL olan yeşil mercimek 27,5 TL'ye satılırken, tarladan çıkan ürün sofraya gelene kadar yaklaşık 4,5 kat pahalandı.

 

Erdoğan'ın okul arkadaşına 8 milyon lira ihale

Bilal Erdoğan’ın imam hatipten arkadaşı olan Barış Aksüs’ün, AKP’li Ümraniye Belediyesi’ne 8 milyon 330 bin TL’ye taş tozu ve mıcır sattığı ortaya çıktı. Aksüs, AKP döneminde İBB’den de milyonlarca liralık ihaleler almış.

 

Kadın esnaftan elektrik faturası isyanı: Çarpıldık!

Kadın esnaf siftahsız kapattığı dükkanına geçen ay 336 lira bu ay ise 1024 lira fatura kesildiğini söylerken,“Yemek nasip olsun, çıkarmak nasip olmasın” diyerek isyan etti.

 

Bahçeli: İmamoğlu istifa etsin

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Bahçeli, İmamoğlu'nun Birleşik Krallık Büyükelçisi'yle görüşmesini hedef aldı. Bahçeli, 'Dileğimiz büyükşehir belediye başkanının görevden affını istemesi ve demokrasinin önünü açmasıdır' açıklaması yaptı.

 

Evcilleşen kedileri bekleyen tehlike: Beyin küçülmesi

Araştırmacılar, beynin küçülme nedeninin kedilerin karşılaştığı tehditlerin azalmasıyla ilgili olabileceğini söylerken, bilim insanları kedi videoları izleyecek gönüllüler arıyor.

 

Meclis önünde engellenen "Öğretmenler": Mustafa Kemal'in öğretmenleriyiz!

Öğretmen Meslek Kanunu'nu Meclis önünde protesto etmek isteyen ve basın açıklaması yapmak isteyen Eğitin-İş Sendikası'nı polis engelledi.

 

MÜSİAD, Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçisi’ni 3 Şubat’ta Kayseri’de ağırlayacak

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Büyükelçisi, MÜSİAD Kayseri Şubesi tarafından 3 Şubat 2022 tarihinde gerçekleştirilecek olan ‘Anadolu Ekonomi Diplomasisi’ programına katılacak.

 

AİHM'e göre dokunulmazlıkların kaldırılması "hak ihlali"

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Halkların Demokratik Partisi'nden (HDP) seçilen 40 milletvekilinin 20 Mayıs 2016'da dokunulmazlıklarının kaldırılması ve yargılanmasına dair ihlal kararı verdi.

 

Instagram ve Facebook’ta üç boyutlu avatar dönemi

Facebook'un ana şirketi Meta, Instagram Hikayeler ve mesajlara üç boyutlu avatarların geleceğini duyurdu.

 

İstanbul'un enflasyonu 19 yılın zirvesinde: Yüzde 50,91 ile yeni rekor

İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarafından ocak ayına ilişkin İstanbul Ücretliler Geçinme İndeksini açıkladı. Buna göre İstanbul'da perakende satış fiyatı ocakta aylık artış yüzde 13,78 olurken, yıllık bazda ise artış yüzde 50,91'e yükseldi.

 

Banabi çalışanları eylemde

HepsiJet ve Scotty çalışanlarının eylemlerinden sonra Yemek Sepeti ve Banabi'nin esnaf kuryeleri de bugün eyleme başladı. Maaşlarına yapılan zammı kabul etmeyerek kontak kapatma eylemine giden Trendyol Express çalışanlarının kazanımlarından sonra eylemler taşımacılık iş kolundaki diğer önemli firmalara da sıçradı.

 

ABD'den F-16 mesajı: Ankara sürecin başında

Ankara'nın F-16 satın alma talebine ilişkin açıklamalarda bulunan ABD, Ankara'nın sürecin başında olduğunu ve satış için Kongre'nin onayının gerektiğini söyledi.

 

Seçmen, 'Millet İttifakı'na daha yakın

Area Araştırma’nın anketine göre 'Millet ittifakı', Cumhur ittifakından yaklaşık 2,3 puan önde giderken İYİ Parti lideri Meral Akşener'e olan güvenin en yüksek yüzdeye sahip olması dikkat çekiyor.İlgili konular

Mesut Özil

Mesut Özil: Kızgınlığım kendimeydi

11 ay önce

Fenerbahçe 'de beklenmedik bir şekilde Ozan Tufan ile birlikte kadro dışı bırakılan kaptan Mesut Özil, duyduğu pişmanlığı yakın çevresi ile paylaştı....Devamını oku