Günün Özeti

10 Şubat gün özeti

11 ay önce

Hz. Mevlana

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz

Libya Başbakanı Dibeybe'ye suikast girişimi

Libya Başbakanı Abdulhamid el-Dibeybe'nin, aracına yönelik silahlı saldırıdan yara almadığı belirtildi.

 

'Yeliz' lakaplı AKP'li Çamlı'ya göre zamların sebebi CHP

'Yeliz' lakaplı AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, ekonomik durumdaki sıkıntılardan CHP'yi sorumlu tutarken, Çamlı, "Bu zamların oluşmasında bizim bir dahlimiz yok. En büyük dahil CHP'de" dedi.

 

İşsiz sayısı arttı ama TÜİK'e göre işsizlik oranı azaldı!

TÜİK verilerine göre Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştaki kişilerde işsiz sayısı 2021 yılı aralık ayında bir önceki aya göre 2 bin kişi artarak 3 milyon 794 bin kişi oldu.

 

Erkek çocuk isteyen kadın kafasına çivi çaktırdı

Hamile bir kadın, dördüncü bebeğinin erkek olması için kafasına 5 santimlik çivi çaktırdı.

 

AKP'den Kılıçdaroğlu'na elektrik faturası tepkisi : Ödersen namertsin

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, zam sebebiyle faturasını ödemeyeceğini açıklamasının ardından, AKP Amasya Milletvekili Hasan Çilez, Kılıçdaroğlu'na "Ödersen namertsin" dedi.

 

İnşaat maliyetlerinde yıllık yüzde 67,74 artış

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Aralık 2021 dönemine ilişkin inşaat maliyet endeksi verilerini açıkladı. Buna göre, endeks geçen yılın aralık ayında bir önceki aya kıyasla yüzde 15,7, yıllık bazda ise yüzde 67,74 yükselerek rekor tazeledi.

 

Akşener: 2001 krizinden çok daha büyük bir kriz var

İYİ Parti Kalkınma Kongresi’nde konuşan İYİ Parti lideri Meral Akşener'den sert ekonomi çıkışı geldi. Akşener, “2001 krizinden çok daha büyük bir kriz var” dedi.

 

Çanlar Bahçeli için çalıyor: MHP'den ihraç edilmesi istendi

Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu, “Bahçeli rakipsiz girdiği 18 Mart 2021 kurultayından genel başkan çıktı ama şimdi o koltuktan inmesi hatta MHP'den ihraç edilmesi isteniyor” diye yazdı.

 

Pazarda tane ile satış dönemi

Enflasyonun altında ezilen vatandaşlar pazar tezgahlarından artık kiloyla alışveriş yapamaz oldu. Pazarcı esnafları ise satış yapabilmek için taneyle ürün fiyatı yazmaya başladı.

 

Erdoğan'ın topladığı sigara paketleri sergi oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugüne kadar yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirdiği program ve ziyaretlerde, bırakma sözüyle kullananlardan aldığı sigara paketleri, 'Yaşam İçin Bir Söz' sloganıyla sergilendi.

 

Şentop: Erdoğan'ın adaylığı üçüncü kez değil, ikinci kez söz konusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üçüncü dönem adaylığı tartışmalarına değinen TBMM Başkanı Mustafa Şentop açıklamada bulundu. Şentop, "Bu konuda hukuki hiçbir tartışma yoktur. İkinci kez adaylık söz konusu. Bu konuyla ilgili Anayasa Komisyonu, Genel Kurul'da yapılan çalışmalarda tartışılmamış bir konu" dedi.

 

Tarihi eser kaçakçılarına operasyon

İstanbul'da 28 Ocak ve 7 Şubat tarihleri arasında 4 ayrı ilçede tarihi eser kaçakçılarına operasyon düzenlendi. Operasyonda 5 şüpheli gözaltına alınırken, çok sayıda tarihi eser, obje ve sikke ele geçirildi. Ele geçirilen tarihi eserler İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde sergiledi.

 

MHP'li Saffet Sancaklı'ya tabut taşırken hırsızlık şoku

MHP Merkez Yürütme Kurulu üyesi Saffet Sancaklı, eski Gatasaray Başkanı Selahattin Beyazıt'ın cenaze töreninde tabut taşıdığı sırada hırsızlar tarafından soyuldu.

 

TRT'den bir diziye ayda 8 milyon 800 bin TL

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, TRT'nin Uyanış Büyük Selçuklu dizisine bölüm başı 2 milyon 200 bin lira ödendiğini ifade etti.

 

Türkiye demokraside 103'üncü sırada

2021 Demokrasi Endeksinde Türkiye bir sıra yükselerek 167 ülke arasından 103'üncü oldu.

 

Twitter'a yeni özellik

Twitter, kullanıcıların uygulamadaki hem video hem de sesli tweet’lerin oynatma hızını kontrol etmelerini sağlayacak, Android ve web üzerinde yeni bir test başlattı.

 

Rusya ve Belarus'tan ortak tatbikat

Rusya Savunma Bakanlığı, Moskova ile Minsk’in Birlik Kararlılığı-2022 isimli ortak tatbikatına başladığı bilgisini paylaştı.

 

Yemek Sepeti işçilerine Haluk Levent’ten baklavalı destek

Sanatçı Haluk Levent, Yemek Sepeti ve Banabi çalışanlarının grevlerinin 10. gününde şirketin genel merkezi önündeki eyleme katıldı. Levent, "Biliyorsunuz 7 yıldır nerede bir grev varsa oraya gider baklava götürürüm. Size de baklava getirdim" dedi.İlgili konular

erdoğan

Erdoğan: Müzakere öncesi biz de heyetlerle kısa bir görüşme yapacağız

10 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rusya ve Ukrayna heyetleri, yarın İstanbul'da tekrar bir araya geliyor. Toplantı öncesi biz de heyetlerle bir araya gelerek kısa bir görüşme yapacağız" diye konuştu....Devamını oku
Açlık sınırı

Açlık sınırı 5 bin liraya dayandı!

10 ay önce

Türk-İş, Ankara'da gıda enflasyonunun Mart'ta bir önceki aya göre yüzde 8,24 arttığını açıklarken, açlık sınırının asgari ücretin 675 TL üzerine çıktığı ifade edildi....Devamını oku