Dünya

100 yaşında meclis üyesi seçildi

3 yıl önce

100 yaşında meclis üyesi seçildi


Almanya'da 100 yaşındaki emekli öğretmen Lisel Heise, belediye meclisine seçildi. Heise, yaşadığı kasabada kapanan yüzme havuzunu tekrar açmak amacıyla siyasete girdiğini söyledi.

 

 

 

Almanya’da küçük bir kasabasında yaşayan 100 yaşındaki Lisel Heise, belediye meclis üyesi seçildi. Heise, kasabadaki yüzme havuzunun tekrar açılmasını sağlamak için siyasete atılmaya karar verdiğini söyledi.

 

Siyaset için hiçbir zaman geç olmadığını söyleyen 100 yaşındaki emekli öğretmen Lisel Heise, Almanya’nın Rheinland-Pfalz eyaletindeki 8 bin nüfuslu Kirchheimbolanden kasabasının belediye meclisine seçildi.

 

Heise’nin üye olduğu “Hepimiz Kirchheimbolanden İçin” adlı siyasi hareket Pazar günü yapılan yerel seçimde en çok oyu aldı. 100 yaşındaki emekli öğretmen de grubun belediye meclisindeki sözcülüğünü üstlendi.

 

 

 İlgili konular

seçim

Galatasaray'da seçim tarihi açıklandı

3 ay önce

Galatasaray, olağanüstü seçimli genel kurul toplantısının 23 Nisan'da, çoğunluk sağlanamadığı taktirde 30 Nisan'da yapılacağını duyurdu....Devamını oku
akp

Doğu ve Güneydoğu anketinde halktan AKP'ye: Artık yeter!

3 ay önce

Sosyo Politik Saha Araştırmaları Merkezi'nin son raporuna göre doğu ve güneydoğudaki yurttaşlara göre en büyük sorun yüzde 76,3'le ekonomik kriz ve işsizlik olurken, halkın yüzde 64,9'u erken seçim istiyor....Devamını oku