Günün Özeti

11 Aralık gün özeti

1 yıl önce

Taksiciler Odası Başkanı

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz

Atamalar Resmi Gazete'de

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ile Kapadokya Üniversitesine ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

 

ABD'den Yunanistan'a 4 adet savaş gemisi

ABD Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan'a 6,9 milyar dolar değerinde 4 adet savaş gemisinin satışı ile 2,5 milyar dolarlık modernizasyon işlemlerini onayladı.

 

Sağlıkçılardan tepki: İktidar gerçekleri gizliyor

İktidar tarafından sağlıkçılara vaat edilen "zam" ve "ek ödeme" havada kalırken sağlıkçılar “pandemi ve nöbet ücretlerini alamadıklarını” ifade ettiler.

 

AKP'li belediyeden mezar yerlerine de zam

AKP'li Samsun Büyükşehir Belediyesi 2022 yılına ait uygulanacak mezar yeri ve huzurevi fiyatlarına zam uyguladı.

 

Mersin sonrası İl başkanlarından Kılıçdaroğlu’na miting talebi

CHP, Mersin mitinginde yurttaşla birlikte tekrarladığı “hemen seçim” çağrısının ardından çok sayıda il başkanının CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’ndan “kendi illerinde de miting yapmasını” istediği belirtildi.

 

AKP'li Başkan Bektaş'tan şehit babasına: Terbiyesizlik yapma

AKP’li İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Bektaş, çeşme yaptırmak isteyen şehit babasına, “Oğlunu kullanarak tarlanın başına çeşme getirtmek istiyormuşsun, utanmaz herif” dediğini ifade etti.

 

Subayların cinsel hayat yönetmeliğinde değişiklik

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan yönetmelikle subay ve astsubay olacaklar kişilerin cinsel hayatlarıyla ilgili yeni bir düzenleme açıkladı.

 

Adalet Bakanı Gül: Taciz ve takip ayrı bir suç olacak

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Ceza Kanunu'yla ilgili yapılacak değişiklilere ilişkin "Israrlı taciz ve takip fiillerini ayrı bir suç olarak düzenlemeye yönelik çalışmamızı tamamladık" dedi.

 

İsmail Saymaz'dan Sedat Peker detayı

Gazeteci İsmail Saymaz, bulunduğu Birleşik Arap Emirlikleri’nde ev hapsine alındığı ve internete erişiminin kesildiği belirtilen organize suç örgütü lideri Sedat Peker hakkında aldığı yeni bilgiyi canlı yayında açıkladı.

 

Stokçuluğun cezası 2 milyon TL

AKP, stokçuluğa karşı 2 milyon TL ceza talep ettiği yasa teklifi hazırladı.

 

Katar'dan kritik imza: Rum kesimi için Akdeniz'de doğal gaz arayacak

Katar ve Exxon tarafından, Kıbrıs'ta Türkiye'nin 'kıta sahanlığını ihlal' gerekçesiyle karşı çıktığı doğal gaz arama ve üretim paylaşımı anlaşması yapıldı.

 

Mehmetçiğin yeni destekçisi METİ sahada

Savunma Sanayii Başkanlığı ile BMC firması arasında yapılan anlaşma kapsamında çalışmaları tamamlanan yerli ve milli araç METİ, Kara Kuvvetleri Komutanlığı envanterine girdi.

 

Erdoğan’dan sert ‘sosyal medya’ tepkisi: Demokrasi için ana tehdit

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sosyal medya demokrasi için ana tehdit. Küresel bir güvenlik sorunu halini almıştır" dedi.

 

Kurtulmuş'tan Kılıçdaroğlu'na: TÜİK’e değil de içki içene mi güveneceksin?

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun TÜİK açıklamasına tepki gösteren Kurtulmuş, " Filanca masada oturup içki içerken fikir söyleyen adamlara mı güveneceksin? dedi.

 

HDP'li Başaran: "Garibe Gezer, şaibeli bir şekilde hayatını kaybetti"

HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, bazı milletvekilleriyle Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, "cezaevinde işkence ve kötü muamele" ile karşı karşıya olduklarını ileri sürdü.

 

Akar'dan ASELSAN ve SADAT iddialarına yanıt

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne personel alımlarında 'mülakatların SADAT tarafından yapıldığı' ve ASELSAN'ın satılacağına yönelik iddialara yanıt verdi. Akar, "Gerçek dışı" dedi.

 

CHP'li Özcan: Erdoğan İsrail’e gidiyor

CHP'li Özcan, Türkiye'nin diplomatik ilişkilerini askıya alındığı, aralarında İsrail'in de olduğu 3 ülkeye Şubat 2022'de ilişkileri düzeltmek adına heyet gönderileceği söyleminde bulundu.

 

CHP'li Arı: Evleri yanan vatandaşlar açık sözleşme ile borçlandırıldı

CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, Temmuz ayında Antalya’nın Manavgat ilçesinde yaşanan orman yangınlarında zarar gören vatandaşların problemlerini TBMM’de yaptığı konuşmada dile getirdi.

 

Beşiktaş'ta hedef genç ve yabancı hoca

Beşiktaş'ın 1.5 yıllık sözleşme teklif ettiği Daniel Farke, olumsuz yanıt verirken, yönetim, Marsch, Ferreira, Hannes Wolf ve Bilic ile görüşmelere başlayacak.İlgili konular

rusya

Rusya, dost olmayan ülkelere doğalgaz tehdidini ileri sürdü

11 ay önce

Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, Avrupa’nın, Rusya’ya doğalgaz ödemelerini Ruble ile yapmayı reddetmesi durumunda, “Bedavaya doğalgaz sevk etmeyeceğiz” tehdidini ileri sürdü....Devamını oku
polis tutuklama

81 yaşındaki yaşlı kadına 1,5 milyon liralık vurgun

1 yıl önce

Kadıköy'de 81 yaşındaki yaşlı kadın, kendisini polis olarak tanıtan telefon dolandırıcılarına bir poşet içine koyduğu 1.5 milyon TL'lik ziynet eşyasını teslim etti....Devamını oku