Günün Özeti

11 Ocak gün özeti

1 hafta önce

özetocaközet

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz.

Erdoğan'dan CHP'li isime 250 bin TL'lik tazminat davası

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın kendisine 250 bin TL'lik manevi tazminat davası açtığını duyurdu.

 

250 işçi yarın eylemde

Kayı İnşaat'tan hakedişlerini alamayan yaklaşık 250 işçi Türkiye'nin birçok noktasından İstanbul'a gelerek şirketin önünde eylem gerçekleştirecek.

 

Başsavcılık, Topbaş ve İmamoğlu hakkında kararını verdi

Başsavcılık, Eski İBB Başkanı Kadir Topbaş ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında suç duyurusuyla ilgili soruşturmaya yer olmadığına karar verdi.

 

Çavuşoğlu: Yunanistan'la tüm meseleleri görüşmeye hazırız

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ocak ayı itibariyle Yunanistan'la istikşafi görüşmelerin başlatılmasına hazır olduklarını açıkladı.

 

Akit yazarından Boğaziçi öğrencilerine hakaret

Karahasanoğlu, Boğaziçi Üniversitesi’nde AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından atanan rektörü protesto eden öğrencileri hedef göstererek hakaret etti.

 

Facebook ve WhatsApp hakkında soruşturma

Rekabet Kurulu, Facebook ve WhatsApp hakkında resen soruşturma başlatırken, WhatsApp verilerinin paylaşılması zorunluluğunu durdurdu.

 

Bahçeli’den Yargıtay’a talimat: HDP’yi kapatın

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Yargıtay Cumhuriyet BaşsavcıIığı, 6-8 Ekim olayları ilgili iddianameyi temel alıp HDP'ye kapatma davası açabilir" dedi.

 

Adnan Oktar'a bin yılı aşan hapis cezası verildi

Adnan Oktar suç örgütü üyelerinin yargılandığı davada karar açıklandı. Oktar'a bin yılı aşan hapis cezası verildi.

 

Erdoğan’ın maaşı asgari ücretin 31 katına yükseldi

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın maaşı asgari ücretin 31 katına yükselirken, 2017 verilerine göre Erdoğan’ın maaşı ile asgari ücretlininki arasındaki fark 5,83 kat arttı.

 

Yalova AKP İl Başkanlığı binasına saldırı

Yalova’da kimliği belirsiz bir kişi, AKP İl Başkanlığı binasına saldırarak, çekiçle tabela ve camları kırdı.

 

İçişleri Bakanlığı: 35 bin 544 kişiye işlem yapıldı

İçişleri Bakanlığı, 4-11 Ocak'taki sokağa çıkma yasaklarına uymayan 35 bin 544 kişi hakkında adli/idari işlem yapıldığını açıkladı.

 

Koca, muhalefeti ciddiye almadı: 1295 soru önergesinden 79’una cevap verdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de resmi olarak açıklanan ilk Koronavirüs vakasının tarihi olan 11 Mart 2020 tarihinden bu yana kendisine yöneltilen bin 94 soru önergesini yanıtsız bırakırken sadece 79’una cevap verdi.

 

 

 

 İlgili konular

mhp

Davutoğlu: Erdoğan yeni arayışlar içinde

15 saat önce

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, "Erdoğan yeni arayışlar içinde. Tekrar giydi Milli Görüş gömleğini" ifadeleri ile Erdoğan'ı sert bir şekilde eleştirdi....Devamını oku
uykusuz

Mizah ve karikatür dergisi Uykusuz, Erdoğan'a göndermede bulundu

1 gün önce

Haftalık mizah ve karikatür dergisi Uykusuz, kapağında Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı konu edindi. Dergi, Erdoğan'ın yazlık ve kışlık saraylarına göndermede bulundu....Devamını oku