Günün Özeti

11 Temmuz gün özeti

1 yıl önce

Temmuz

Günün öne çıkan haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz

Karamollaoğlu'ndan erken seçim açıklaması

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Seçim Kanunu ve erken seçim hakkında konuştu. Karamollaoğlu, "Eğer o kanunu değiştirerek seçime gitmek istiyorlarsa, bu demektir ki gelecek temmuzdan önce seçim olmaz." dedi.

 

Bakanlıktan 5 ülkeden gelen ürünlere ilişkin 'haksız rekabet' soruşturması

Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan ithalatta haksız rekabetin önlenmesine ilişkin 5 ayrı tebliğ, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Karara göre; Tayvan, Vietnam ve Sri Lanka menşeli bisikletlerde kullanılan kauçuktan yeni dış ve iç lastikler ile dış ve iç lastikleri ihtiva eden bisiklet tekerleklerine (jantı hariç) yönelik uygulanan dampinge karşı önlemin yürürlükten kalkması halinde dampingin ve zararın devam etmesinin veya yeniden meydana gelmesinin muhtemel olduğu ve bir nihai gözen geçirme soruşturması açılmasını haklı kılacak bilgi, belge ve delillerin mevcut bulunduğu anlaşıldı.

 

Ankara'da simit fiyatına zam

Ankara Pideciler Simitçiler ve Çörekçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Savaş Delibaş, başkentte 2 liradan satılan simidin fiyatının, yarından itibaren 2,50 lira olacağını bildirdi.

 

Kılıçdaroğlu: Çöp konteynerından beslenen milyonlar görmek istemiyorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye’nin yeni bir başlangıç yapması lazım, Bu ülkede ben çöp konteynerından beslenen milyonları görmek istemiyorum" düşüncesini dile getirdi.

 

Turistlere 2 bin 700 lira karşılığında BioNTech aşısı

Ortadoğu Turizm ve Seyahat Acentaları Derneği Başkanı Hüseyin Kırk'ın Şişli'de bulunan bir turizm acentasının İranlı turistlere 2 bin 700 lira karşılığında BioNTech aşısı yaptırdığı iddiası ortalığı karıştırdı.

 

CHP Sözcüsü Öztrak: Erdoğan Şahsım Hükümeti; zam, zulüm, işsizlik oldu

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi'ne ilişkin olarak, "Erdoğan Şahsım Hükümeti; zam, zulüm, işsizlik oldu" değerlendirmesini yaptı.

 

Son bir yılda 46 bin çiftçi tarımdan uzaklaştı

Yapılan araştırmalar sonucu son bir yılda 46 bin 923 çiftçi topraklarını bırakarak, tarımdan uzaklaştığı ortaya çıktı.

 

AKP’lilerden siber saldırı şikâyeti

TBMM Kadına Yönelik Şiddeti Araştırma Komisyonu’nda AKP'li milletvekilleri, yaşadıkları "sibel saldırı"larla ilgili Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Mustafa Küçükali'ye tepki gösterdi.

 

Brezilya'yı mağlup eden Arjantin, şampiyon oldu

Copa America finalinde Arjantin, Brezilya'yı 1-0 mağlup ederek turnuvanın şampiyonu oldu.

 

Mültecileri taşıyan minibüs kaza yaptı: 12 kişi ölü 20 yaralı

Van'ın Muradiye ilçesinde mültecileri taşıyan minibüs kaza yaptı. Kazada 12 kişi yaşamını yitirdi, 20 kişi de yaralandı.

 

Akar'dan Yunan mevkidaşına tepki!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Yunanistan Savunma Bakanı Nikolaos Panagiotopulos'un Türkiye aleyhindeki sözlerine tepki gösterdi. Akar, "Yunanistan, provokatif, hukuk tanımaz, kendi imzaladığı anlaşmalara dahi riayet etmeyen, uzlaşmaz ve gerginliği tırmandırıcı tavrını sürdürmektedir. Değerli meslektaşımı bencillikten, duygusallıktan uzak makul, mantıklı, adil ve objektif olarak ülkelerimiz arasındaki antlaşmalar, uluslararası hukuk ve iyi komşuluk ilişkileri çerçevesinde düşünmeye ve konuşmaya davet ediyoruz." dedi.

 İlgili konular

köprü

26 Mart gün özeti

6 ay önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku