Günün Özeti

12 Ocak gün özeti

6 gün önce

özetocaközet

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz.

Erdoğan Avrupa'ya yüklendi: Sığınmacıların parasını ödemediniz!

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AB Büyükelçileri ile buluştuğu programda “Sadece Suriye kökenli 4 milyona yakın insanı misafir ediyoruz. AB bir ülkeye 100 bin sığınamcı için 3 milyar euro destek verirken Türkiye’deki 4 milyon sığınmacı için 3+3 milyar euro’luk taaddüdünü bile tam olarak yerine getirmemiştir.“ dedi.

 

Didem Nişancı'ya Amerika'da kritik görev

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) 46'ncı başkanı olarak seçilen Joe Biden, 20 Ocak'ta Beyaz Saray'da işbaşı yaptığında Hazine Bakanlığı koltuğuna Janet Yellen geçecek.

 

En büyük Korona yardımı dolandırıcısı Türk çıktı

Almanya'da bir Türkiye vatandaşının yeni tip Koronavirüs (Covid-19) yardımlarında 2,5 milyon euro değerinde sahtecilik yapmaktan yargılandığı ortaya çıktı.

 

Emine Erdoğan'dan 'Hermes çantasını' yazan gazetecinin beraatına itiraz

Emine Erdoğan, ‘Hermes’ çantasına atıf yaptığı için hakaretten yargılanan Evrensel yazarı Ender İmrek’in beraatına itiraz ederken, Erdoğan'ın avukatı Ahmet Özel, 50 bin dolarlık çantanın haberinin yapılmasında hiçbir kamu yararı olmadığını savundu.

 

Whatsapp'tan "gizlilik kararı" açıklaması

Whatsapp'ın Twitter adresinden yapılan açıklamaya göre, “Özel mesajlarınızı uçtan uca şifreleme ile korumaya devam ediyoruz. Gizlilik politikasındaki güncelleme, arkadaşlarınız veya ailenizle olan mesajlarınızın gizliliğini etkilemez” ifadeleri kullanıldı.

 

Ziraat Bankası en büyük "tefeci" haline geldi

Ziraat Bankası’nın sübvansiyonlu tarımsal kredi faiz oranlarını yüzde 9’dan yüzde 17’ye çıkarmasına CHP Manisa Milletvekili ve Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Bekir Başevirgen tepki gösterdi.

 

Kılıçdaroğlu: Erdoğan şehitler için verilen paraya çöktü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında neden 'sözde cumhurbaşkanı' ifadesi kullandığını maddeler halinde açıkladı. Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın kendisine 1 milyon liralık tazminat davası açtığını hatırlatarak, "Ona bir paralık dava açıyorum çünkü ederi o!" dedi.

 

Kaftancıoğlu'ndan Erdoğan ve Soylu'ya suç duyurusu

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, kendisine hakaret ederek militan olmakla suçlayan AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında suç duyurusunda bulunarak manevi tazminat davası açtı.

 

Gardiyan tutuklunun kolunu kırdı

Kırıkkale'de cezaevinde bulunan tutuklunun inaz memuru tarafından kolu bükülerek kırıldı.

 

SADAT önergeleri TBMM'de yanıtsız kaldı

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski başdanışmanı, emekli general Adnan Tanrıverdi’nin kurucusu olduğu SADAT hakkında muhalefetin verdiği soru önergeleri cevapsız kaldı.

 

Katar'dan sonra Suudi Arabistan da Türkiye için devreye girdi

Katar Dışişleri Bakanlığı Terörle Mücadele ve Arabuluculuk Özel Temsilcisi Mutlak el-Kahtani, yapmış olduğu açıklamada, Suudi Arabistan'ın Türkiye veya İran ile ilişkilerinde arabuluculuk yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

 

 

 

 İlgili konular

üniversite

Kadın örgütlerinden ortak açıklama: “Kadın üniversitesi istemiyoruz”

14 saat önce

Üniversiteli kadın temsilcileri dün ortak bir sosyal medya hesabı oluşturarak buradan kadın üniversitesine dair açıklamalarda bulundu....Devamını oku