Günün Özeti

12 Şubat gün özeti

9 ay önce

Berlin Film Festivali

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz

Cezaevinde kadın koğuşları erkek gardiyanlar aradı

HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Çorum Cezaevinde kadın koğuşlarını erkek gardiyanlar tarafından aradığı bilgisini paylaştı.

 

Ukrayna'da kırmızı alarm: Rus diplomatlar da ülkeden ayrılıyor

Rus devlet ajansı RIA Novosti, Rus diplomatların Ukrayna'dan ayrılmaya başladığını yazarken, ajansa konuşan bir kaynak, diplomatların ayrılması nedeniyle konsolosluklardan ve büyükelçilikten randevu alınamadığını söyledi.

 

Erdoğan BAE'nin kapısını çalmaya hazırlanıyor

Kovid-19'u atlatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14-15 Şubat tarihlerinde Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) tarihi bir ziyarette bulunacak.

 

AKP iktidarında halk bunu da gördü: Tane ile satış

İktidarın elektrik, doğalgaz ve akaryakıta yaptığı zamlar, ağır kış koşullarıyla birleşince marketlerde fiyatlar fırladı. Alım gücü zayıflayan vatandaş, tane ile satın almaya başladı.

 

Bakan Nebati'nin kardeşi işini katladı: 3 ayda 9 yeni şube

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin kardeşine ait giyim şirketinin, Bakan Nebati'nin göreve getirilmesinden sonraki 3 ayda 9 yeni şube açtığı ortaya çıktı.

 

Yer: AKP'nin kalesi Konya; Vatandaş: Geçinemiyoruz

AKP’nin kalesi olarak bilinen Konya’da da vatandaşlar Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından 99 liraya satılan 5 litrelik yağ ve pirinçten alabilmek için soğuk havaya rağmen uzun kuyruklar oluşturdu.

 

"Boş baklava" derken şimdi de "boş tost" dönemi

Gaziantepli bir tostçu, ekmeğin arasına ketçap ve biber koyarak yaptığı ‘Boş Tostu” 2 TL’den satınca sosyal medyada gündem oldu.

 

Yunanistan'dan Çavuşoğlu'na yanıt: Hukukla bağdaşmıyor

Yunanistan, Ege'de silahsızlandırılmış adaların statüsünü ihlal ettiğini söyleyen Bakan Çavuşoğlu'na yanıtda gecikmedi. Yapılan açıklamada, "Bu suçlamalar uluslararası hukukun temel ilkeleriyle bağdaşmamakla kalmıyor, aynı zamanda mantığa da aykırı" denildi.

 

Ankara Barosu'nun gizlediği işkence raporu küfür, darp, cinsel işkence dolu

HDP'li milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Ankara Barosu’nun 15 gündür yayınlamamakta ısrar ettiği işkence raporunu okuduğunu söyledi. Küfür, darp, cinsel işkence tehdidi olan raporun uluslararası bir nitelik taşıdığını belirten Gergerlioğlu, “Peki hala niye açıklanmıyor?” diye sordu.

 

Kredi alacaklara şok: Artık nakit para verilmeyecek

Kredi ihtiyacında hangi alanda kullanılacaksa o alanda bir kart verilecek. Detaylar tek tek açıklandı. Kredi Garanti Fonu aracılığıyla ihracatçıya destek verilecek.

 

Kavakçı kardeşlerde şimdi de "tez" skandalı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, İBB’den 2.1 milyon lira burs alan Ravza Kavakçı’nın yazdığı tezinin, ablası Merve Kavakçı’nın yazdığı tezle birebir aynı olduğunu öne sürdü.

 

İktidarın zulmüne uğrayan KHK’lı hakim ve savcılara bir darbe de CHP’den

HSK, KHK’lı 8 hakim ve savcının itirazlarını oybirliği ile reddederken, karara CHP’li ve İyi Partili üyelerin de destek vermesi dikkat çekti.

 

YÖK'ün baraj puanı kararına tepki: Umut tacirliği

CHP Ankara Milletvekili Kaya ise "Devlet Bahçeli ‘puanlar düşürülsün' diye çağrı yaptı. YÖK, ‘emredersiniz’ dedi" ifadelerini kullandı. YÖK'ün TYT ve AYT'de baraj puan uygulamasını kaldırmasını değerlendiren Eğitim-Sen Genel Başkanı Kurul, "Bunun sonucu diplomalı işsizler demek" dedi. Eğitim İş Genel Başkanı Özbay da yaşanılan durumu umut tacirliği olarak değerlendirdi.

 

İmamoğlu’ndan Erdoğan’a: Şikayet değil çözüm arayışındayız

İBB Başkanı İmamoğlu, Erdoğan’ın elektrik ve doğalgaz faturalarında muhalefetin yaygara kopardığı gibi bir durum olmadığı yönündeki açıklamasına, üreticilere süt yemi dağıtım töreninde yanıt verdi.

 

Hamsi bir haftada yüzde 100 zamlandı

Balık tezgahlarında çeşitliliğin azalması fiyatların artmasına yol açarken, geçtiğimiz hafta kilosu 25 liraya kadar düşen hamsi bu hafta 50 liraya kadar çıktı.

 

Enginyurt: Muhalefetin yaygarası' değil Erdoğan, milletin kayışı koptu

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt elektrik faturalarından bunalan esnafla görüştü ve “Muhalefetin yaygarası, değil sayın Cumhurbaşkanı. Milletin kayışı koptu, milletin hayatını kaydırdınız. Esnafı batırdınız" dedi.

 

Kılıçdaroğlu'ndan AKP'ye: Elektrik faturasında geri adım attıracağım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, elektrik faturasını ödememe kararına ilişkin yeni açıklamada bulundu. Kılıçdaroğlu, “Amacım, insanların faturalar nedeniyle yaşadığı derin acıya ortak olmaktı. Onların sözcüsü olmak istedim” dedi.İlgili konular

erdoğan

Erdoğan: Müzakere öncesi biz de heyetlerle kısa bir görüşme yapacağız

8 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rusya ve Ukrayna heyetleri, yarın İstanbul'da tekrar bir araya geliyor. Toplantı öncesi biz de heyetlerle bir araya gelerek kısa bir görüşme yapacağız" diye konuştu....Devamını oku
rus

Ukrayna'yla müzakere yapacak Rusya heyeti, İstanbul'a geldi

8 ay önce

Rusya heyeti, Türkiye'de yapılması kararlaştırılan müzakereler için İstanbul'a geldi....Devamını oku