Günün Özeti

13 Ocak gün özeti

1 hafta önce

özetocaközet

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz.

Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun 'maddeleri'ni görmezden geldi

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "sözde cumhurbaşkanı" ifadesinden dolayı hakkında 1 milyon liralık dava açtığı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alarak, "Zerre kadar onuru, kendisine saygısı olsa kasetle geldiği o koltuktan haysiyetiyle çekip giderdi" dedi.

 

İl Başkanı ve yönetim kurulu görevden alındı

Gelecek Partisi İzmir İl Başkanı ve İl Yönetim Kurulu görevden uzaklaştırıldı. Partinin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Genel Merkezimizde yapılan Yönetim Kurulu toplantısında İzmir İl Başkanı ve İl Yönetim Kurulunun görevden el çektirilmesine karar verilmiştir" denilirken, Parti Sözcüsü Serkan Özcan, "Sanıyorum, performans gelinen noktada yeterli bulunmadı" dedi.

 

HDP Eş Genel Başkanı Sancar'dan MHP'ye 'kapatma' cevabı: Kaptın da görün!

MHP'nin 'HDP kapatılsın' çıkışı ardından açıklamalarda bulunan HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, "O çok sevdikleri iktidardan sona daha hızlı yaklaşmalarına neden olacak. Buyursunlar deneyip görsünler" dedi.

 

WhatsApp’ta kullanıcıların özel sohbetleri Google'a sızmış

Kullanıcılarına yönelik 'zorunlu güncelleme' kararı ile gündemde olan WhatsApp'ın kullanıcılarının özel mesajlarını Google ile paylaştığı skandalı patlak verdi.

 

Mahkemeden Ümit Özdağ hakkında ihraç kararı

Ankara 1. Asliye Hukuk Mahkemesi, İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın İYİ Parti’den ihraç kararını iptal etti.

 

Adana'da aralarında "Komiser"in de olduğu çeteye operasyon

Adana polisi, aralarında 1 komiser ve 11 polisin de bulunduğu “organize suç örgütüne” yönelik 550 polisle şafak vakti operasyon düzenledi.

 

2020 İş Cinayetleri Raporu'nda korkunç rakam

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi, 2020 iş cinayetleri raporunu açıkladı. Rapora göre geçen yıl en az iki bin 427 işçi yaşamını yitirirken, en çok ölüm tarım-orman, inşaat ve sağlık alanında yaşandı.

 

6 yıl önceki 'Newroz paylaşımı' nedeniyle dava

Gazeteci Melis Alphan'a, 2015 Diyarbakır Newroz'undan paylaştığı fotoğrafı nedeniyle "Terör örgütü propagandası yapmak" suçlamasıyla 7,5 yıla kadar hapis talebiyle dava açıldı.

 

TSK'da üç general emekli edildi

Emekli edilen generallerden ikisinin Cemaat mensubu olduğu iddia edilirken, diğerinin ise yolsuzluktan dolayı olduğu söylendi.

 

Sanayi üretim rakamları şaşırttı

Sanayi üretimi yıllık yüzde 11 artarken, beklenti yüzde 9 şeklindeydi. Sanayinin alt sektörleri (2015=100 referans yıllı) incelendiğinde, 2020 yılı Kasım ayında madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4,6, imalat sanayi sektörü endeksi yüzde 11,6 ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi yüzde 7,5 arttı.

 

Emekli askerlerde SADAT tedirginliği

Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski başdanışmanı Adnan Tanrıverdi’nin kurucusu olduğu SADAT’ın “suikast tekniği” ve “gayri nizami harp” eğitimleri vermesini “mahzurlu” olarak nitelendirdi.

 

Uber'in erişim engeli kaldırıldı

Uber, Türkiye’de uygulanan erişim engelinin kaldırıldığını resmi sosyal medya hesabından duyurdu.İlgili konular

özetocaközet

19 Ocak gün özeti

1 gün önce

Gün içi haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku