İnsan Hakları

13 yaşındaki çocuğu istismar eden kişi serbest bırakıldı

11 ay önce

istismar

Maltepe'de Resul S., sokakta yanına gittiği 13 yaşındaki G.A.'nın sosyal medya hesabını öğrenerek takibe aldı, ardından da 10 lira verdi.

Eve giden G.A.'nın cebindeki 10 lirayı fark eden ve yaşananları öğrenen anne, karakola giderek şikayetçi oldu.

 

İddiaya göre 40 yaşındaki Resul S., sokakta arkadaşıyla oynayan 13 yaşındaki G.A.'nın yanına yaklaşarak iletişim kurdu.

 

Resul S., çocuğa ev adresini ve sosyal medya hesaplarını sordu, ardından da para verdi.

 

Ev adresini söylemek istemeyen G.A. şüpheliye sosyal medya hesabını söyledi. Şüpheli Resul S., sosyal medyadan G.A.'yı takibe başladı.

 

Eve giden G.A.'nın cebindeki parayı anne fark etti ve oğluna sorular sormaya başladı. G.A. da yaşananları annesine anlattı.

 

Bunun üzerine anne, oğluna ait sosyal medya hesabından şüpheli ile mesajlaşmaya başladı. Oğlu adına konuşan anne, Resul S.'nin cinsel içerikli mesaj ve fotoğraflar göndermesi üzerine soluğu Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde aldı.

 

Yazışma ve fotoğrafları polise gösteren anne, polis ekiplerinin isteği üzerine şüpheli ile buluşma ayarladı.

 

Buluşma gününde polise yakalanacağını anlayan şüpheli Resul S. kaçmaya başladı. Bu sırada buluşma yerinde olan çocuğun anneannesi ise kaçmaya çalışan şüphelinin üzerine atlayarak yakaladı. Yaşanan kısa süreli boğuşmanın ardından şüpheli, polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

 

MAHKEMEDE SERBEST BIRAKILDI


Daha önce de "Çocuğa taciz" suçundan hapis yattığı ortaya çıkan şüpheli Resul S.'nin sevk edildiği adliyede mahkemece serbest bırakıldığı ve hakkında dava açıldığı öğrenildi. Öte yandan şüpheli Resul S.'nin, 6 ay süreyle G.A.'nın bulunduğu konuta yaklaşmamasına ve iletişim araçlarıyla rahatsız etmemesine de karar verildi.

 

'ÇOCUK TACİZİNDEN İÇERİ ALINMIŞ BİRİ'


G.A.'nın ailesi, şüpheliyle aynı mahallede oturdukları için tedirgin olduklarını söyleyerek, şüphelinin serbest bırakılmasına tepki gösterdi. Yaşananları anlatan anne, "Çok üzüldük, çok yıprandık çocuğum da aynı şekilde. Olayı oğlumun cebindeki 10 lirayı fark etmemle çözdük. Cinsel içerikli mesajlar atınca karakola başvurduk. Çocuğun adına ben yazıştım çünkü. Onları görünce çok korktum, tedirgin oldum. Hemen karakola başvurdum. Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne buradan teşekkür etmek istiyorum. Gereken her şeyi yaptılar. Buluşma yeri ayarladık ve adamın yakalanmasını sağladık hep beraber. Yardımcı olduk birbirimize sağ olsunlar. Yakalandıktan sonra maalesef adliyede serbest bırakıldı. Bu yıllardır içeride yatan bir insanmış. Karakoldan öğrendiğim kadarıyla çocuk tacizinden içeri alınmış biri. Kovidden dolayı serbest bırakılmış şartlı olarak. Böyle bir olayı yaşamamıza rağmen maalesef serbest bırakıldı. Çok mücadele ettim ama içeri girmesini sağlayamadım" dedi.İlgili konular

AKP Konya Gençlik Kolları

AKP Konya'da istifa

5 ay önce

Geçtiğimiz yıl şubat ayında göreve gelen AKP Konya Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Selman Avcı görevinden istifa ettiğini açıkladı....Devamını oku
Kırmızı Oda

8 Şubat gün özeti

6 ay önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku