Günün Özeti

15 Aralık gün özeti

11 ay önce

Çilem Doğan

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz

Dolar yeni sabaha yükselişle başladı

Dolar/TL salı günü 13,83'ten 14,40'a çıktıktan sonra çarşamba sabahına yükselişini sürdürerek 14,6562 ile euro/TL ise 16,5335 ile rekor yeniledi.

 

Wall Street Journal: Prens Selman'dan Erdoğan'a "Görüşme şartı"

Wall Street Journal, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman'ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesini şarta bağladığını kaleme aldı. Gazete, “Konuyla ilgili bilgisi olan Suudi ve Katarlı yetkililer, Selman’ın Erdoğan’ın bir daha Kaşıkçı cinayetiyle ilgili konuyu gündeme getirmemesinin sözünü istediğini söyledi. Sayın Erdoğan’ın istediği jeopolitikten ziyade para olabilir. Döviz krizinin pençesindeki Türkiye’de Erdoğan ekonomik dalgıç halatı arıyor” diye belirtti.

 

Bakan Koca korkutan tabloyu açıkladı: Vaka yoğunluğunda zirve Çanakkale'nin

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, merakla beklenen illere göre haftalık koronavirüs vaka sayısı haritasını paylaştı. 27 Kasım-3 Aralık arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 ilimiz: Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, Eskişehir, Artvin, Sinop, Denizli, Giresun, Gümüşhane.

 

Sabah yazarı Barlas: 2023 seçimi Türkiye için ölüm kalım meselesi

Sabah gazetesi başyazarı Mehmet Barlas, kendilerini müttefik olarak gösteren ülkelerden darbelere karşı Erdoğan'ın taviz vermeden mücadelesini sürdürdüğünü savundu.

 

Gelecek Partili Üstün: 6 parti anlaştık; `Tek Adam Rejimi`ni bitiriyoruz

Gelecek Partisi Seçim ve Hukuk İşleri Başkanı Ayhan Sefer Üstün, altı parti olarak güçlendirilmiş parlamenter sistem üzerinde anlaşmaya vardıklarını söyledi.

 

CİMER'e şikayette bulunan 56 uzman çavuş, TSK'dan atıldı

Libya'da görevli Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) bağlı Libya Görev Grubu Komutanlığı’nda görevlendirilen 56 uzman çavuşun sözleşmeleri tazminatsız olarak feshedildi.

 

AKP il başkanı, vali özel kalem müdürü yapıldı: AKP'liler bile isyan etti

AKP Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal'ın yanında basın ve özel kalem işlerini yapan Birol Bilir, Valilik Özel Kalem Müdürü yapıldı. Sınavsız memur olmanın kolay yolu olarak görülen özel kalem müdürlüğüne atamasına, kentte AKP'ye oy atanlar bile tepki gösterdi.

 

450 milyon lira dolandıran Emniyet müdürü serbest bırakıldı

Kurdukları şirketlerle kar payı verme vaadiyle çok sayıda kişiyi yaklaşık 450 milyon lira dolandıran yapının içerisinde olan emniyet müdürü K.A. çıkarıldığı mahkeme sonrası adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 

Avrupa Birliği Türkiye'ye kapılarını kapattı, müzakereleri durdurdu

AB Konseyi, Türkiye ile üyelik müzakerelerinin dondurulmuş olarak kalmasına karar verirken,yapılan açıklamada "Konsey, Türkiye’nin AB'den giderek uzaklaştığını üzülerek not ediyor" denildi.

 

Yeni Akit yazarı Bedir: İktidarın geleceği ekonomiye bağlı

Yeni Akit yazarı Akif Bedir, bugünkü yazısında ekonomik model değişiminin kamuoyuna sağlıklı biçimde anlatılması gerektiğini belirtti.

 

AKP'li İl Başkanı görevinden istifa etti

AKP Amasya İl Başkanı Mehmet Akif Kesmekaya görevinden istifa ettiğini duyurdu.

 

Nebati'den iş insanlarına: Hepiniz 100'er milyon dolar bozdurun

Sabah yazarı Dilek Güngör, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin iş dünyasıyla buluşmasının iş dünyasına 'Hepiniz 100'er milyon dolar bozdurun' dediğini kaleme aldı.

 

Fransa'dan Rum tarafına destek: Doğu Akdeniz Türk denizi değil

Suların durulmadığı Doğu Akdeniz'le ilgili olarak Fransa Senatosu Başkanı, “Doğu Akdeniz Türk denizi değil” dedi.

 

Antalya Limanı 2047’ye kadar Katar'ın

İktidar daha önce geri çektiği “Katarlıların Antalya Limanı’nı 2047 yılına kadar işletebilmelerine olanak sağlayan” maddeyi yeniden “torba teklife” ekledi.

 

"Hurda" denilen 9 uçağından 4'ü bakıma girdi

THK Kayyımı H. Abdullah Kaya, orman yangınlarında kullanılmadığı için çok tartışılan uçaklardan 1'inin bakımının tamamlandığını söyledi.

 

Edirne'de Bulgar yoğunluğu: Eczaneler tıklım tıklım

Türk Lirası'ndaki değer kaybının ardından alışveriş için Edirne’ye akın eden Bulgaristan vatandaşları, giyecek ve yiyecek ihtiyaçlarının yanı sıra ilaçlarını da kent merkezindeki eczanelerden alıyor.

 

CHP'li belediyede "Ekmek" 1 lira, ihtiyaç sahiplerine ücretsiz

CHP'li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ihtiyaç sahibi ailelere ücretsiz ekmek dağıtımına başlandığı bilgisini paylaştı.

 

Cem Yılmaz Netflix'te

Cem Yılmaz'ın yeni stand-up gösterisi Netflix'te sevenleriyle buluşacak.

 

Hekimler grevde: Biz tükenirsek, sağlık hizmeti de biter

Türk Tabipleri Birliği çağrısıyla, hekimler ülke genelinde iş bırakma eylemi yaptı.İlgili konular

erdoğan

Erdoğan: Müzakere öncesi biz de heyetlerle kısa bir görüşme yapacağız

8 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rusya ve Ukrayna heyetleri, yarın İstanbul'da tekrar bir araya geliyor. Toplantı öncesi biz de heyetlerle bir araya gelerek kısa bir görüşme yapacağız" diye konuştu....Devamını oku
erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile telefonda görüştü

8 ay önce

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi....Devamını oku