Günün Özeti

15 Ekim gün özeti

1 hafta önce

özet ekim

Gün içi haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz

 

Hukukçulardan “ışık” yorumu: Siyasete gollük pas verildi

AYM Üyesi Engin Yıldırım’ın darbe tepkilerine yol açan “Işıklar yanıyor” paylaşımını değerlendiren hukukçular, bu durumun iktidara yaradığını ifade etti. Hukukçular, AYM üyesi Yıldırım’ın paylaşımı ile siyasilere gollük pas verdiğinin altını çizdi.

 

Engin Yıldırım imdadımıza yetişti, Biz de bu tartışmadan kurtulmuş olduk'

AYM Üyesi Engin Yıldırım'ın 'ışıklar yanıyor' paylaşımının yerel mahkemenin hukuk dışına çıkarak AYM’nin Enis Berberoğlu kararına direnmesini bir yetkilinin "Engin Yıldırım imdadımıza yetişti, AYM'yi hedef tahtasına koydu" diyerek yorumladığı belirtiliyor.

 

İletişim Başkanı Altun, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev'le görüştü

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Cumhurbaşkanlığı Dış Politika Dairesi Başkanı Hikmet Hacıyev ile görüştü.

 

Oktay’dan Kılıçdaroğlu ve Özel’in ‘yolsuzluk’ sözlerine yanıt

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP Lideri Kılıçdaroğlu ile CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in kendisine yönelik yolsuzluk iddialarına cevap verdi: "İftiraya dayanan temelsiz iddiaların Türk devlet geleneğinde ve siyasetinde yeri olmadığı gibi bu tür tutumların milletimizde de hiçbir karşılığı yoktur

 

Başkent’te hükumetin eksiğini Büyükşehir kapatıyor

Okullar açıldı ancak birçok okuldan virüs vakaları gelmeye devam ediyor. Okullarda salgının büyümesini önlemek isteyen Ankara Büyükşehir Belediyesi, başkentteki ateş ölçer ve dezenfektan ihtiyacı olan tüm özel ve devlet okullarına destek olacağını açıkladı.

 

Beyaz sandalyede ölüm sosyal medyanın gündeminde: Ölen insanlık, vicdan, adalet…

Gümüşhane Cezaevindeki karantina hücresinde, plastik sandalyenin üzerinde hayatını kaybettiğine ilişkin görüntüleri basına yansıyan KHK’lı Mustafa Kabakçı sosyal medyanın da gündeminde.

 

Malatya’da işçi servis midibüsü şarampole devrildi: 14 yaralı

Malatya'da fabrika işçilerini taşıyan midibüsün şarampole devrilmesi sonucu 14 kişi yaralandı.

 

İntikam yemini eden IŞİD’li ikinci kez tutuklandı

IŞİD'in sözde Türkiye emiri Mahmut Özden’le bağlantılı olan ve “Özden’in fedaisi” olarak bilinen eylem hazırlığındaki Barış Coşkun Adana’da bir kez daha tutuklandı. Zanlının daha önce de intikam yemini ettiği ve tutuklandığı ortaya çıktı.

 

 

Enis Berberoğlu kararına itiraza ret

Eski CHP milletvekili Enis Berberoğlu ve avukatlarının İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ne yaptıkları itiraz reddedildi. Dosya İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

 

Gülistan Doku'yu arama çalışmaları yeniden başladı

Tunceli'de 5 Ocak'ta kaybolan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku'nun bulunması için Uzunçayır Baraj Gölü'nde yeniden arama çalışması başlatıldı.

 

 İlgili konular

ekim

22 Ekim gün özeti

17 saat önce

Gün içi haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku
özet ekim

19 Ekim gün özeti

3 gün önce

Gün içi haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku