Sağlık

150 liralık PCR testine sosyal medyada büyük tepki: İhaleyi kim aldı?

11 ay önce

test

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kovid-19 aşısı olmayanlara PCR testi zorunluluğu getirildiğini açıkladı.

Kamu hastanelerinde 150 liraya yapılan PCR testine vatandaşlar haftada 300 lira ödemek zorunda kalacak. Test dayatmasının sona ermesini isteyen vatandaşlar sosyal medyadan 250 bin mesaj attı.

 

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında alınan yeni kararları açıkladı.

 

OKULLAR 6 EYLÜL’DE YÜZ YÜZE EĞİTİMLE AÇILIYOR


Okullarda 6 Eylül’de yüz yüze eğitimin başlayacağını kaydeden Erdoğan, aşı olmamış öğretmen ve personelin haftada en az iki defa PCR testi yaptırmak zorunda kalacağını söyledi. Aynı şekilde üniversite çalışanlarına ve öğrencilerine de düzenli PCR testi mecburiyeti getirileceğini aktardı.

 

KONSER, TİYATRO VE SİNEMA’DA PCR TESTİ ŞARTI


Erdoğan, konser, tiyatro ve sinema gibi insanların toplu olarak bulunduğu faaliyetler için de zorunlu PCR testi uygulamalarını devreye alacaklarını kaydetti.

 

HAFTADA 40 MİLYON TEST HANGİ ŞİRKETE VERİLDİ


Aşılı olmayanlara PCR testi zorunluluğunun AKP yandaşı iş adamlarını zengin etme aracına dönüşeceğine dikkat çeken sosyal medya kullanıcıları, “Haftada 40 milyon test kiti. Deli para bu ya. İhale kimde acaba?” soruları sordu.

 

 
İlgili konular

Şeyma Döğücü

AKP'li belediye başkanı 'Halk Ekmek' kuyruğundakileri ti'ye aldı

4 ay önce

Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, tiyatroya girmek için oluşan kuyruğun fotoğrafını paylaşarak, "Bu gördüğünüz Halk Ekmek kuyruğu değil; Sancaktepe'de tiyatro kuyruğu" diye yazdı....Devamını oku
Şahan Gökbakar

22 Mart gün özeti

4 ay önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku