Günün Özeti

16 Nisan gün özeti

2 hafta önce

nisan özet

Günün öne çıkan haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz

Çavuşoğlu-Dendias gerilimi sonrası Yunanistan'dan ilk açıklama

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias arasında tartışmayla geçen basın toplantısından bir gün sonra Yunanistan hükûmeti, Türkiye'yle "farklı görüşlere rağmen olumlu bir gündem" sürdürmeyi istediklerini açıkladı.

 

''Dışişleri Bakanımız Dendias'ın tutumu karşısında ona haddini bildirdi''

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu.

 

Diyanet İşleri, hacca gidebilme koşullarını açıkladı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, bu yıl hacca 60 yaş arası çift doz aşı olanlar gidebileceğini ifade etti.

 

AKP'lii Aydemir'den Kılıçdaroğlu'na yanıt!

AKP İbrahim Aydemir, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Hükümet, soğan, patates dağıtıyor, haline bakar mısınız?" ifadesini kullandığını belirterek, "Aslında patatesi değil, bu zihniyeti çuvala koymak lazım" dedi.

 

İstanbul'da asbest tehdidi: Sadece 7 ilçede sağlıklı denetim var

Olası İstanbul depremine hazırlık amacıyla kentsel dönüşüm çalışmalarına hız verilirken, eski binaların yıkımı sırasında asbest konusunda gerekli denetimlerin yapılamadığı belirtildi. İstanbul'daki 39 ilçeden sadece 7'sinde denetimin yeterli olduğu belirtildi.

 

CHP Kırşehir'de, 128 milyar doları yerel şiveyle sordu: Şoonu nöördünüz?

CHP'nin kentteki billboard ve raket afişlerine astığı "128 milyar dolar nerede" pankartlarının toplatıldığı Kırşehir'de, CHP Kırşehir İl Teşkilatı, bu kez aynı soruyu, "Şoonü Nöördünüz 128" pankartıyla sordu.

 

Aleviliği resmen tanıyan Yunanistan’da ilk resmi cemevi açıldı

Yunanistan hükümeti, Türkiye sınırına yakın bir nokta olan Evros bölgesinde bir cemevinin dini ve sosyal faaliyetler için kullanımına onay verdi.

 

Bakan Pakdemirli'nin uçağı havada arızalandı

Ankara'dan Şırnak'a giden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin uçağı havada arızalandı, uçak acil iniş yaptı.

 

Türkiye'nin kısa vadeli dış borç stoku 141.2 milyar dolara yükseldi

Şubat sonu itibarıyla kısa vadeli dış borç stoku, 2020 yıl sonuna göre yüzde 2 artışla 141.2 milyar dolara yükseldi. Bu dönemde, bankalar kaynaklı kısa vadeli dış borç stoku yüzde 6.1 artarak 61.5 milyar dolar olurken, diğer sektörlerin kısa vadeli dış borç stoku yüzde 3.7 azalarak 56.9 milyar dolar düzeyinde gerçekleşti.

 

BDDK, finansal tüketicilerin korunmasına yönelik gözetim sistemi kuruyor

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), finansal tüketicilerin korunmasına yönelik Bireysel Bankacılık Analiz ve Derecelendirme Modeli’ni hayata geçiriyor.

 

Koronavirüs testi isteyen doktora saldırı

İstanbul Beylikdüzü’nde 3 kez üst üste boğaz ağrısı şikayetiyle özel bir hastaneye gelen ve doktorun koronavirüs testi tavsiyesine uymadığı iddia edilen hasta, acil serviste doktoru darp etti. Öfkesini kontrol edemeyen hasta, dışarı çıkıp aracından silah alarak doktora silahla saldırmak istedi.

 

'Kılıçdaroğlu iki kez aradı, 5-6 dakika sohbet ettiler'

Gazeteci Barış Yarkadaş, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hastaneye yatırılan Muharrem İnce'yi iki kez aradığını söyledi. Yarkadaş, iki ismin 5-6 dakika sohbet ettiğini aktardı.

 

Koronavirüsü atlatan oyuncu Seda Bakan: 6 aydır koku almıyorum

6 ay önce koronavirüse yakalanan Seda Bakan, hastalığı evinde atlatmış ve çocuğunu emzirdiği için ilaç kullanamamıştı. Hastalığı yenen Bakan, etkilerinin hala devam ettiğini söyledi.

 

“Kahrolsun Recep Tayyip Erdoğan diktatörlüğü” sloganına beraat

Antalya’da Avukatlık Yasası’nda yapılmak istenen değişikliği protesto etmek amacıyla düzenlenen eylemde “Kahrolsun Recep Tayyip Erdoğan diktatörlüğü” şeklinde slogan atan Avukat İsmet Hancı’nın yargılandığı davada karar çıktı.

 

Öğretmenliği bıraktı, çiftlik kurdu: Asla pişman değilim

Öğretmen Medet Doğan, mesleğini bırakarak memleketi Tokat'ta çiftlik kurdu.

 

Görevini devreden Kazancı, Turkcell'de göreve getirildi

AA Genel Müdürlüğü'nü devreden Şenol Kazancı,1 hafta sonra Türkiye Varlık Fonu'nun yönettiği Turcell'e yönetim kurulu üyesi oldu. Şirket, KAP bildiriminde yönetim kurulu üyesi maaşının 56 bin TL olduğunu açıkladı.

 

Karavan üreticileri: Pandemi döneminde satışlar yüzde 300 arttı

Pandemi döneminde kalabalıktan uzak, izole tatil yapmak isteyenler, tercihini karavandan yana kullanıyor. Yoğun talep karşısında aralıksız üretim yapan imalatçılardan Murat Yılmaz, pandemi döneminde satışların yüzde 300 arttığını söyledi.

 

Kapanan şirket sayısı martta yüzde 26.5 arttı

Kurulan şirket sayısı, Mart ayında bir önceki aya göre yüzde 10.4 artarak 10 bin 879'a, kapanan şirket sayısı da yüzde 26.5 yükselişle 973'e çıktı.

 

6 emekli amiral ve 1 emekli tuğgeneralin evinde arama

Montrö Boğazlar Sözleşmesi'yle ilgili 104 imzalı bildiriye dair soruşturma kapsamında 6 emekli amiral ve 1 emekli tuğgeneralin evinde arama yapıldı.İlgili konular

özetmayıs

6 Mayıs gün özeti

9 saat önce

Günün öne çıkan haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku
özetmayıs

4 Mayıs gün özeti

2 gün önce

Günün öne çıkan haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku