Günün Özeti

16 Ocak gün özeti

4 ay önce

Djokovic

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz.

KHK'lı 15 kişi yaşamlarını yitirdikten sonra işlerine iade edildi

KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik, KHK ile verilen ihraç kararlarının karara bağlanmamasına tepki gösterdi.Bozgeyik, "Komisyon, aradan 5 yıl geçmesine rağmen hâlâ 1495 dosyayı karara bağlamamıştır. Karara bağlanan başvurulardan 1604’ü ret, 1140’ı kabul edilmiştir. Ne acıdır ki, tam sayısı bilinmemekle birlikte en az 15 kişi yaşamlarını yitirdikten sonra ‘gidemeyecekleri’ işlerine iade edilmişlerdir” dedi.

 

Yunanistan kara sularındaki 12 mil talebinden vazgeçti

Yunanistan basınında yer alan iddiaya göre, eski Dışişleri Bakan Yardımcısı Hristos Rozakis, kara sularındaki 12 mil talebinden "feragat edilerek" 10 mil formülünün kabul edildiğini öne sürdü.

 

Konut fiyatları yüzde 105 artış

Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi (BETAM) tarafından sahibinden.com'un ilan verileriyle hazırlanan “sahibindex Satılık Konut Piyasası Görünümü” 2022 Ocak ayı raporu yayınlandı.

 

İktidar CHP'yi 'din kavgasına' çekmek istiyor

Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan, "Görünen o ki, iktidar CHP'yi 'din kavgasına' çekmek istiyor!" dedi.

 

‘Askıda Fatura’da ödemeler 44.7 milyonu aştı

İBB’nin ihtiyaç sahipleri için başlattığı “Askıda Fatura” uygulaması ile ödenen su, elektrik ve doğalgaz faturası miktarı 44 milyon 737 bin TL’ye ulaştı.

 

Kredi ve kart borcu nedeniyle 1 milyon 485 bin kişi yasal takibe düştü

Türkiye Bankalar Birliği'nin 2021 yılı verilerine göre 2021 yılının ocak-kasım döneminde bireysel kredi borcundan dolayı 1 milyon 182 bin, kredi kartı borcundan dolayı ise 611 bin kişi yasal takibe düştü.

 

Altay’da Mert Nobre dönemi

Süper Lig ekiplerinden Altay, teknik direktör Mustafa Denizli ile yolların ayrılmasının ardından takımın yardımcı antrenör Mert Nobre'ye emanet edildiğini açıkladı.

 

Borçlarını ödeyemeyen genç esnaf intihar etti

Eskişehir'de baba mesleği kahvecilik yapan ve salgın döneminde işleri bozulan 28 yaşındaki Özgür Pehlivan, yaşamına son verdi.

 

Erdoğan’ın afişlerini yırtan şüpheli hakkında karar

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın billboardlara asılan afişlerini yırttığı suçlamasıyla gözaltına alınan şüpheli serbest bırakıldı.

 

Yazar Hekimoğlu İsmail yaşamını yitirdi

Asıl adı Ömer Okçu olan ve 'Minyeli Abdullah' romanıyla tanınan gazeteci, yazar Hekimoğlu İsmail 90 yaşında vefat etti.

 

Limanları yandaşa peşkeş çekmişlerdi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'nitelikli dolandırıcılık' suçlaması

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), bazı limanların, işletme haklarının verilmesi veya devredilmesi için imzalanan sözleşme sürelerinin 49 yıla uzatılmasına ilişkin, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve milletvekilleri hakkında suç duyurusunda bulundu.

 

AKP'li başkana hapis istemi

Tekirdağ'ın Marmaraereğlisi ilçesinin AKP'li Belediye Başkanı Hikmet Ata hakkında bir yıl 6 ay hapis cezası istemiyle dava açıldı.

 

TÜGVA'nın marşı Grup Yorum şarkısından çalıntı çıktı

TÜGVA tanıtım videosunda kullanılan marşın Grup Yorum’a ait 'Özgürlük Tutkusu' türküsünden çalındığı ortaya çıktı.

 

Engelli yurttaşa taciz iddiası

Bursa'da yüzde 50 zihinsel engelli yurttaşa cinsel taciz iddiasını gündeme getiren CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'e yanıtlaması üzere sorular yöneltti.

 

'515 Haşimi' olarak kendini tanıtan 19 Suriyeli'ye sınır dışı

Adana'da, kendilerini '515 Haşimi' olarak tanıtan aşiret grupları arasındaki anlaşmazlık nedeniyle döner bıçakları ve sopalarla sokakta yürüyen 20 Suriyeli'den 19'u sınır dışı edildi.

 

Yunanistan yerleşimin yasak olduğu Keçi Adası’na bir de hastane açtı

Muğla’nın Bodrum ilçesine sadece 3 mil uzaklıkta olan ve Lozan Anlaşması’na göre çivi dahi çakılmaması ve yerleşimin yasak olduğu Keçi Adası’na 10 yıl önce askeri birlik yerleştiren Yunanistan bu kez adaya doktor ataması yaptı, hastane kurdu.

 

6 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi

Irak'ın kuzeyindeki Pençe Kaplan ve Pençe Şimşek bölgelerinde tespit edilen 6 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi.

 

İBB’nin otobüs alımını 14 aydır onaylamayan Erdoğan'dan Konya'ya kıyak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 300 yeni otobüs alımı 14 aydır onaylanmazken AKP'li Konya Büyükşehir Belediyesi'nin 75 yeni otobüs alımı Cumhurbaşkanlığı tarafından 2022 Yatırım Programı'na alındı.

 İlgili konular

konya

Konya’da 10-15 kişilik ülkücü grup gazetecilere saldırdı

2 ay önce

Konya’da Gazeteci Umut Yaygır ve Özcan Saraç, bir lokantada yemek yedikleri sırada 10-15 kişilik ülkücü oldukları iddia edilen bir grubun saldırısına maruz kaldı. Saldırı talimatının MHP’li Ereğli Belediye Başkanı Oprukçu’nun verdiği öğrenildi....Devamını oku
Tmsf

Bir fabrika daha ihale yoluyla satışa çıkarıldı

2 ay önce

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Konya'da bulunan “Yeni Un Değirmencilik Selçuklu Un Fabrikası Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nü ihale yoluyla satışa çıkardı....Devamını oku