Günün Özeti

16 Şubat gün özeti

4 ay önce

tarkan

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz

Akşener: Yalancılar için artık yatsı vakti geldi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirdi.

 

Elektrik dağıtım şirketinin net kârı 1,5 milyar TL

Yüksek faturalar ve günler süren kesintilerle tartışılmaya başlanan dört elektrik dağıtım şirketinin Ocak-Eylül 2021 döneminde elde ettiği toplam net kârı 1,5 milyar TL.

 

Anayasa Mahkemesi’nden HDP’yle ilgili yeni karar

Anayasa Mahkemesi, HDP’nin kapatılması istemiyle açılan davada partiye esas hakkındaki savunmasını yapması için 60 günlük ek süre verdi.

 

Alaattin Çakıcı'nın yeğenine silahlı saldırı

Suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın yeğeni Adem Çakıcı'nın İstanbul Cevizlibağ'da silahlı saldırıya uğradı.

 

Dünya Bankası’ndan Türkiye’ye borç uyarısı

Dünya Bankası, gelişmekte olan ülkelerdeki borç sorununa ilişkin açıklama yaptı. Bu ülkelerdeki firmaların yüzde 46'sının ödeme sorunu yaşama ihtimali olduğunu belirten Dünya Bankası açıklamada Türkiye'ye de ayrı bir parantez açtı.

 

Diyanet'in Yılmaz Özdil’e hakaretleri ‘fikir özgürlüğü’ sayıldı

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Mil-Diyanet Sen başkan ve yardımcılarının Yılmaz Özdil için kullandıkları; “çukurlaşan gazeteci müsveddesi”, “ağzı lağım kokan” gibi ifadeleri ‘hakaret’ olarak kabul etmedi.

 

13 PKK/YPG’li terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı bölgelerine saldırı hazırlığında olan 13 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

 

ODTÜ'de yemek ücretlerine yüzde 44'lük zam

ODTÜ'de rektörlüğün yemekhanedeki tabldot yeme ücretlerine yaptığı zam nedeniyle öğrencilerin daha önce aldığı yemek fişi fiyatı 2 TL 95 kuruştan 4 TL 25 kuruşa çıktı.

 

Açlık sınırı asgari ücreti yakaladı

Birleşik Metal-İş Sendikası Araştırma Merkezi'nin (BİSAM) verilerine göre, 2022 Ocak'ta açlık sınırı 4 bin 131 liraya yükselerek asgari ücrete yetişti. Bir ailenin aylık eğitim, sağlık, barınma, ulaşım gibi tüm giderlerini kapsayan yoksulluk sınırı ise 14 bin 288 TL oldu.

 

ABD basınında gündem Sedef Kabaş: Erdoğan için alışkanlık!

Gazeteci Sedef Kabaş, katıldığı televizyon programında yaptığı konuşmada bir 'Çerkez Atasözü'ne atıfta bulunmuş, bunun üzerine 21 Ocak gecesi evi basılarak gözaltına alınmıştı.

 

Erdoğan'dan gençlere: Milli roketimizle Ay’a sert iniş gerçekleştireceğiz

Dubai'de gençlere seslenen Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ziyareti sırasında Dubai kentinde gençlerle buluştu.

 

AKP’li Turan'dan ekonomik kriz yorumu: Bu bedeli milletimizle taşıyacağız

Katıldığı televizyon programında AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, ülkede ekonomik kriz olduğunu kabul etti.

 

İyi Partili ilçe başkanına 'Cumhurbaşkanı'na hakaret' tutuklaması

Sivas'ta, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a sosyal medyadan hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunan İyi Parti Şarkışla İlçe Başkanı T.Ş. tutuklandı.

 

Isparta’daki elektrik kesintisi araştırılsın önergesine AKP ve MHP'den ret!

Muhalefetin, Isparta’da yaşanan elektrik kesintileri ile ilgili sunduğu araştırma önergesi AKP ve MHP oyları ile reddedildi.

 

İmamoğlu ayakta duran kadını görünce konuşmasını kesti, kendi yerini verdi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, temel atma töreninde konuşmasını yaparken ayakta kalan bir vatandaş gördü ve konuşmasını yarıda kesti.

 

Öğrencileri taciz eden öğretmen tutuklandı

Eskişehir'in Alpu ilçesinde bir okulda vekaleten müdür olarak görev yapan öğretmen, bazı öğrencileri taciz ettiği iddiasıyla tutuklandı.

 

İsrail Cumhurbaşkanı yuhalandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Mart ayında Türkiye'ye gelecek" dediği İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog, dün katıldığı bir etkinlikte yuhalanarak gündem oldu.

 

Çavuşoğlu da Koronavirüs'e yakalandı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Koronavirüs'e yakalandığını açıkladı.İlgili konular

erdoğan

Erdoğan: Müzakere öncesi biz de heyetlerle kısa bir görüşme yapacağız

3 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rusya ve Ukrayna heyetleri, yarın İstanbul'da tekrar bir araya geliyor. Toplantı öncesi biz de heyetlerle bir araya gelerek kısa bir görüşme yapacağız" diye konuştu....Devamını oku
terörist

Milli Savunma Bakanlığı: 4 terörist etkisiz hale getirildi

3 ay önce

Irak'ın kuzeyindeki Pençe Şimşek bölgesinde tespit edilen 3 PKK’lı terörist ile Barış Pınarı bölgesine saldırı hazırlığında olan 1 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi....Devamını oku