Günün Özeti

17 Ekim gün özeti

1 hafta önce

özet ekim

Gün içi haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz

MSB’den Ermenistan’ın saldırısına çok sert tepki

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Kardeş Azerbaycan bu alçaklığa cevabı cephede vermektedir" denildi.

 

Soylu: Huzurla kahvemizi içiyoruz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hakkari'de 3 bin 300 metredeki Sat Buzul Gölleri'nde Türk bayrağının gölgesinde kahve içerken çekilen fotoğraflarını Twitter'dan paylaştı.

 

Tazminatları için direnen Somalı madenciler gözaltına alındı

Tazminatlarını 8 yıldır alamadıkları için yürüyüş başlatan Somalı maden işçileri, jandarma tarafından gözaltına alındı. İşçilerin ifade işlemleri sürürken, Bağımsız Maden İş Sendikası gözaltıların hukuksuz olduğunu dile getirdi.

 

Rahmi Koç corona virüsüne yakalandı

Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç'un corona virüs testi pozitif çıktı. Amerikan Hastanesi'nde tedavi altına alınan Rahmi Koç, 9 Ekim'de 90 yaşına girdi.

 

Ziya Selçuk'tan velilere tablet dağıtımına ilişkin uyarı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tablet dağıtımına ilişkin velilere "Bakanlık adıyla arayan ve kişisel bilgilerinizi isteyen kötü niyetli kişilere karşı dikkatli olun" uyarısında bulundu.

 

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Ermenistan savaş suçu işlemeye devam ediyor

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Ermenistan savaş suçu işlemeye, sivilleri katletmeye devam ediyor. Çoluk çocuk demeden masum insanları öldürüyor" ifadelerini kullandı.

 

 

Gelecek Partisi'nin 1. Olağan Büyük Kongre tarihi belli oldu

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nedim Yamalı, partisinin 1. Olağan Büyük Kongresinin 31 Ekim'de yapılacağını duyurdu.

 

Vakıf üniversitelerinde tıp fakültesi açmanın şartları belirlendi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, dün TBMM tarafından önemli bir kanuni düzenleme yapıldığını belirterek, "Tıp eğitimi açısından çok önemli olan bu yasal düzenleme ile vakıf üniversitelerinin tıp fakültesi kurabilmeleri için kendisine ait hastanesi olma şartı getirilmiştir" dedi.

 

Babacan'dan "askıda ekmek" yorumu: Milliyetçilik askıya ekmek koymak değildir

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin başlattığı “askıda ekmek” kampanyasını eleştirerek, “Bundan hiç utanmıyorlar mı? Adaleti, insan haklarını, demokrasiyi askıya alırsanız o ekmeği de askıya koymak zorunda kalırsınız. Milliyetçilik askıya ekmek koymak değildir” dedi.

 

Adana’da katliam gibi kaza: 4 ölü

Adana'nın Ceyhan ilçesinde iki otomobilin çarpışması sonucu 4 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi de yaralandı.

 

Sokak röportajında isyan eden yurttaş gözyaşlarını tutamadı

Sokak röportajları yapan bir YouTube kanalının mikrofon uzattığı vatandaş, cebinde ekmek alacak parası olmadığını söyledi ve "Ben 52 yaşındayım, bugüne kadar ağlamadım" diyerek gözyaşlarına hâkim olamadı...İlgili konular

özet ekim

25 Ekim gün özeti

1 gün önce

Gün içi haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku
ekim

22 Ekim gün özeti

4 gün önce

Gün içi haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku