Günün Özeti

17 Mart gün özeti

10 ay önce

sigara

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz

Ruslar tiyatro binasını bombaladı

Tüm dünyanın gözünü çevirdiği Rusya-Ukrayna savaşında 22'nci gününde çatışmalar devam ederken Rus uçaklarının Mariupol şehrinde yüzlerce sivilin saklandığı tiyatro binasını bombaladığı bildirildi.

 

50 kuruşun maliyeti zamlandı: 1,47 liraya yükseldi

Çinko fiyatları da 3 bin 600 dolardan 3 bin 800 dolara, bakır fiyatları ise 9 bin 800 dolardan 10 bin 100 dolara çıktı.

 

Bekleyen tüm gemiler gelse bile Türkiye'nin yağ açığına çözüm değil

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Tarım Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Okan Gaytancıoğlu, “Dört gemi değil… Bekleyen tüm gemiler gelse Türkiye'nin yağ açığına çözüm olamaz. Günlük politikalarla yağ açığı kapanmaz” dedi.

 

İngiltere’den Türkiye'ye yeni kredi

İngiltere, Ankara-İzmir hızlı tren hattı için 2.3 milyar dolar tutarında altyapı ihracat finansman kredisi vereceğini açıkladı.

 

Mahkemeden Tansu Çiller için takipsizlik kararı

Eski başbakanlardan Tansu Çiller’in gelini Zeynep Çiller, boşanma sürecinde olduğu eşi Mert Çiller’in velayet hakkını elde edebilmek için sahte rapor düzenlediğini ileri sürerek suç duyurusunda bulunmuştu. Savcılık, Tansu Çiller, Prof. Dr. Tevfik Bedirhan Üstün ve Doç. Dr. Tuba Mutluer hakkında kovuşturmaya yer yok kararı verdi.

 

MHP'li Yalçın'dan seçim değerlendirmesi: Oylarımız artacak

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, ittifakların önünü kapatan seçim kanunu teklifini, "MHP zararlı çıkmaz efendim. Biz 2018'in oylarına bakıp düşünmüyoruz. Öngörümüz oylarımızın artacağı yönünde" sözleriyle değerlendirdi.

 

Yönetmen Kunt Tulgar, hayatını kaybetti

Yeşilçam'ın önemli isimlerinden yönetmenlik ve oyunculuğun yanı sıra kurgu, ses ve birçok görevlerde yer alan 76 yaşındaki sanatçı Kunt Tulgar, hayatını kaybetti.

 

CHP'li ve HDP'li vekillerin dokunulmazlık dosyaları Meclis'te

CHP'li 1 ve HDP'li 8 milletvekilinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına ilişkin 9 fezleke, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.

 

İki TÜİK Başkan Yardımcısı görevden alındı

Resmi Gazete’de Erdoğan imzasıyla yayınlanan 20 ayrı atama kararnamesi ile onlarca bürokrat görevden alındı ve onlarca yeni atama yapıldı. TÜİK Başkan Yardımcıları Umut Serhat İdman ve Nurettin Kaya görevlerinden alındı.

 

Erdoğan’ın ödül verdiği doktorun bir yıldır hasta dahi bakmadığı anlaşıldı

Adana Seyhan Devlet Hastanesi’nde “Yılın Hekimi” seçilen görevli Dr. Alim Çökük'ün yaklaşık bir yıldır nöbet tutmadığı, hasta dahi bakmadığı ortaya çıktı.

 

9 yıl önce temeli atılan baraj kaderine terk edildi

Muğla'nın Seydikemer ilçesinde 9 yıl önce temeli atılan Boğalar Barajı’nın kaderine terk edilmesine tepki gösteren halka CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin destek vererek Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kiler tarafından yazılı olarak yanıtlanması istemiyle soru önergesi verdi.

 

Efsanevi film "Çağrı" 45 yıl sonra yeniden sinemalarda

Özelikle Ramazan aylarında televizyonlarda defalarca yayınlanan "Çağrı: İslamiyet'in Doğuşu", 45 yıl aradan sonra sinemada izleyicilerle buluşacak.

 

Şekerin çuvalı fabrikada 270, toptancıda 700 lira

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, “Şeker fabrikalarında 50 kilo toz şekeri çuvalının resmi çıkış fiyatı 270 lira olmasına rağmen, toptancılarda 650-700 liradan satılmaktadır. Esnaf, bu fiyata bile toz şekerin 50 kiloluk torbasını almak istemesine rağmen maalesef yok deniliyor ve toz şekeri bulmakta zorlanıyorlar” dedi.

 

Sabiha Gökçen'deki uçak kazasının karakutusu çözümlendi

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda 3 kişinin ölümüne 180 kişinin de yaralanmasına neden olan uçak kazasına ilişkin uçağın karakutusu çözümlendi. Raporda hava trafik kontrolörünün iniş öncesi mevcut hava koşulları Türkçe bilgilendirdiği ortaya çıktı.

 

‘Bürokrasiyi alaşağı ederiz’ diyen Nureddin Nebati'ye tepki yağdı!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin yabancı yatırımcılara yönelik, "Bir problem mi yaşadınız? Rahat olun. Bize hemen ulaşırsınız. Bürokrasiyi alaşağı ederiz, arkamızda Cumhurbaşkanımız var rahat olun. Mevzuatı da değiştiririz" ifadeleri büyük tepki topladı.

 

Kılıçdaroğlu: 'Erdoğan sığınmacılara oy mu kullandıracak?'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "seçim" sözleri üzerine “Erdoğan sığınmacıları vatandaş yapıp oy mu kullandıracak" ifadelerini kullandı.

 

Düğün sezonu öncesi 'SMA taraması' uyarısı

Sağlık Bakanlığı'nın ücretsiz evlilik öncesi testleri arasına eklediği, yoğun ilgi gören SMA taramalarında 3 ay içerisinde İstanbul'daki başvuru sayıları 20 bine ulaştı.İlgili konular

erdoğan

Erdoğan: Müzakere öncesi biz de heyetlerle kısa bir görüşme yapacağız

10 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rusya ve Ukrayna heyetleri, yarın İstanbul'da tekrar bir araya geliyor. Toplantı öncesi biz de heyetlerle bir araya gelerek kısa bir görüşme yapacağız" diye konuştu....Devamını oku
Selçuk Yöntem Kenan Işık

28 Mart gün özeti

10 ay önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku