Yaşam

17 taşınmaz satılığa çıkarıldı

11 ay önce

taşınmaz

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Ankara, Malatya, Hatay, Ordu, Adana, İzmir ve Kütahya’daki 17 taşınmazı satılığa çıkardı.

Bu arazilerden birisi başkentin değerli noktalarından Ankara Çayyolu’nda 3 bin 234 metrekare büyüklüğünde ve Gordion AVM’nin yakınında.

 

Bir diğeri ise Mamak’ta. Büyüklüğü 25 bin 845 metrekare. Bu arazi ise Nata Vega AVM’ye yakın.

 

Burası için istenen geçici teminat bedeli de 2 milyon TL.

 

Cumhuriyet'ten Mustafa Çakır'ın haberine göre, İzmir Çeşme 16 Eylül’de denize yakın bir noktada yer alan 7 bin 878 metrekare büyüklüğündeki taşınmaz ile Reisdere’deki 6 bin 13 metrekarelik taşınmazlar ihale edilecek.

 

Küçük Çiğli’deki 5 bin 81 metrekare ve Aydın Kuşadası Güzelçamlı’daki denize yakın bir noktada, 14 bin 147 metrekare büyüklüğündeki taşınmaz satılacak yerler arasında bulunuyor.

 

Hatay Dörtyol’da denize cephesi bulunan Yeniyurt bölgesindeki taşınmazlar bir bütün halinde satılacak. İhaleler, kapalı zarfla teklif ve görüşmeler yapılarak pazarlık usulüyle gerçekleştirilecek.

 

İhalelere yabancılar da katılabilecek.İlgili konular

Altın sikke

Altın sikke rekor fiyata satıldı

10 ay önce

İngiltere’de düzenlenen bir müzayedede Kral Edward III (1327-77) döneminden kalma, Ocak 1344 tarihli ve Londra Kulesi'nde 23 ayar altından basılmış son derece nadir ve önemli bir Altın Leopard sikke (florin), 173.600 pounda (yaklaşık 3.3 milyon TL) satıldı....Devamını oku
erdoğan

Son üç yılda kapalı kapılar ardında 143 milyar liralık ihale

10 ay önce

AKP'nin istediği ihaleyi istediği müteahhide verme aracı olarak kullandığı 21/b pazarlık usulünün ortaya çıkan faturasına göre, son 3 yılda 75 şirket toplam 201 milyar lira büyüklüğünde kamu ihalesi aldı....Devamını oku