Türkiye Haberleri

176 kişi daha hayatını kaybetti, 9.138 yeni 'vaka' tespit edildi

1 hafta önce

tablo

Türkiye'de 1017 yeni hasta dahil olmak üzere 9.138 yeni 'vaka' tespit edilirken, Koronavirüs nedeniyle 176 kişi daha hayatını kaybetti. Toplam ölüm sayısı böylece 22 bin 807'ye, vaka sayısı ise 2 milyon 326 bin 256'ya yükseldi.

Yeni tip Koronavirüs'ün (Covid-19) Türkiye'deki güncel durumuna ilişkin Sağlık Bakanlığı'nın verilerini paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ''Tedbirlere uymaya devam edelim'' dedi.

 

Bakan Koca şu paylaşımda bulundu:

 

"Bugün tespit edilen 1.017 yeni hasta var. Vaka sayısı azaldıkça filyasyon ihtiyacı da test talebi de kademeli olarak azalıyor. Ağır hasta sayısındaki düşüş kayıplarımızın da sayısını azaltacak. Netice aldığımız kısıtlama ve tedbirlere uymaya devam edelim."

 

tablo

 İlgili konular

Dalia Ziada

Hasm’ın, terör örgütleri listesine alınması Erdoğan’ı çıkmaza soktu

7 saat önce

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın, geçtiğimiz hafta Mısır Hasm ve Filistin İslami Cihat Örgütü’nü terör listesine almasından sonra, Erdoğan gerçekten de çıkmaza girdi....Devamını oku
kalın

İbrahim Kalın ve Robert O'Brien, telefonda ABD-Türkiye ilişkilerini görüştü

23 saat önce

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert C. O’Brien görevini devredecek olması nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın'la bir telefon görüşmesi yaptı....Devamını oku