Ekonomi

18 ay önce açılan Balıkesir Merkez Havalimanı'na hiç uçak inmedi

2 ay önce

uçak

2020 Şubat ayında yapımı biten ve tam 76 milyon TL harcanan Balıkesir Merkez Havalimanı'na açılışından bu yana hiç uçak inmediği öğrenildi. CHP'li Fikret Şahin havalimanının her geçen gün köhneleştiğini belirterek iktidarı harekete geçmeye davet etti.

Yapımı 10 Şubat 2020 tarihinde tamamlanan Balıkesir Merkez Havalimanı'yla ilgili bu skandalı Meclis'e taşıyan Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, konu ile ilgili iktidara seslenerek harekete geçmelerini söyledi.

 

Şahin'in konuyla ilgili çağrısı şöyle oldu:

 

"Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Balıkesir merkez havalimanı terminal binası inşaatının tamamlanarak 10 Şubat 2020 tarihinden itibaren her türlü uçuşa hizmet verebileceğini bildirmiş olmasına rağmen, aradan geçen on sekiz aylık sürede bir uçak dahi Balıkesir Merkez Havalimanı’na inmemiştir. 76 milyon 521 bin lira harcama yapılan ve 99 personeli bulunan havalimanı, atıl olarak beklemekte ve her geçen gün köhneleşmektedir. Boşa giden bir yatırım olmaması için Balıkesir Merkez Havalimanı’na mutlaka uçak seferleri düzenlenmeli ve havalimanı çalıştırılmalıdır. Bu konuda gerekli hassasiyeti göstermeleri için Balıkesir halkı adına iktidar milletvekillerini ve yetkilileri göreve davet ediyorum."

 İlgili konular

şahin

Acı biber yiyen Şahin'nin kalbi durdu! Çiftçi kalp masajı yaptı...

1 hafta önce

Elazığ’ın Baskil ilçesinde tarlada acı biber yedikten sonra fenalaşıp kalbi duran şahin, o sırada bölgede bulunan çiftçinin kalp masajı sayesinde hayata döndü....Devamını oku
diyanet

Diyanet görevlisi yaptığı paylaşımlarla muhalefeti hedef aldı

3 ay önce

Sivas eski İl Müftüsü ve halen Diyanet'te aktif olarak görev yapan Yusuf Şahin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla muhalefeti hedef aldı....Devamını oku