Ekonomi

18 ay önce açılan Balıkesir Merkez Havalimanı'na hiç uçak inmedi

1 hafta önce

uçak

2020 Şubat ayında yapımı biten ve tam 76 milyon TL harcanan Balıkesir Merkez Havalimanı'na açılışından bu yana hiç uçak inmediği öğrenildi. CHP'li Fikret Şahin havalimanının her geçen gün köhneleştiğini belirterek iktidarı harekete geçmeye davet etti.

Yapımı 10 Şubat 2020 tarihinde tamamlanan Balıkesir Merkez Havalimanı'yla ilgili bu skandalı Meclis'e taşıyan Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, konu ile ilgili iktidara seslenerek harekete geçmelerini söyledi.

 

Şahin'in konuyla ilgili çağrısı şöyle oldu:

 

"Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Balıkesir merkez havalimanı terminal binası inşaatının tamamlanarak 10 Şubat 2020 tarihinden itibaren her türlü uçuşa hizmet verebileceğini bildirmiş olmasına rağmen, aradan geçen on sekiz aylık sürede bir uçak dahi Balıkesir Merkez Havalimanı’na inmemiştir. 76 milyon 521 bin lira harcama yapılan ve 99 personeli bulunan havalimanı, atıl olarak beklemekte ve her geçen gün köhneleşmektedir. Boşa giden bir yatırım olmaması için Balıkesir Merkez Havalimanı’na mutlaka uçak seferleri düzenlenmeli ve havalimanı çalıştırılmalıdır. Bu konuda gerekli hassasiyeti göstermeleri için Balıkesir halkı adına iktidar milletvekillerini ve yetkilileri göreve davet ediyorum."

 İlgili konular

diyanet

Diyanet görevlisi yaptığı paylaşımlarla muhalefeti hedef aldı

1 hafta önce

Sivas eski İl Müftüsü ve halen Diyanet'te aktif olarak görev yapan Yusuf Şahin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla muhalefeti hedef aldı....Devamını oku
pfdk

PFDK'nın Fenerbahçe'ye kestiği para cezası belli oldu

5 ay önce

PFDK, sarı lacivertli takıma taraftarlarının ve mensuplarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 72 bin TL, maske talimatlarına aykırılık nedeniyle de 24 bin TL para cezası kesti. ...Devamını oku