Günün Özeti

18 Kasım gün özeti

5 gün önce

kasım

Gün içi haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz

Kılıçdaroğlu'ndan Alaattin Çakıcı hakkında suç duyurusu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, avukatı Celal Çelik aracılığıyla kendisini tehdit eden organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

 

Danıştay da AKP’yi durduramadı: Yeşil Yol Projesi tam gaz

Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, Karadeniz’deki 8 ilin yaylalarını birbirine bağlayacak olan Yeşil Yol Projesi’ni durdurdu. Ancak AKP hükumeti ise Danıştay kararına rağmen projeyi yapmakta kararlı olduklarını açıkladı.

 

Ankara’da karantinadaki Kovid-19 hastalarının yemeği belediyeden

Ankara Büyükşehir Belediyesi karantina altına alınan Kovid-19 hastalarına evinde yemek desteği verecek.

 

Fırat Kalkanı bölgesinde 6 terörist etkisiz hale getirildi

Fırat Kalkanı bölgesine sızma girişiminde bulunan 6 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi.

 

İmamoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'nun tehdit edilmesine tepki

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu tehdit etmesine tepki gösterdi.

 

Dokuz Eylül Üniversitesi'nde Koronavirüs nedeniyle ameliyatlar durduruldu

Dokuz Eylül Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde Koronavirüs salgını nedeniyle oluşan yoğunluktan dolayı 18 Kasım 2020 sabahından itibaren acil travma vakaları ve onkoloji hastaları dışındaki tüm ameliyatların durdurulduğu açıklandı.

 

HDP'li iki milletvekiline "Demokrasi Yürüyüşü" gerekçesiyle fezleke

HDP Milletvekilleri Alican Önlü ve Habip Eksik hakkında milletvekilleri hakkında, partinin “Demokratik Mücadele Programı” kapsamında Hakkâri ve İstanbul’dan Ankara’ya yapılan “Demokrasi Yürüyüşü”ne katıldıkları gerekçesiyle fezleke hazırlandı. Fezlekeler, Meclis'e gönderildi.

 

Anadolu Üniversitesi açıkladı: Sınavlar internetten yapılacak

Anadolu Üniversitesi (AÜ), güz yarıyıl dönem sonu sınavlarının koronavirüs nedeniyle internet üzerinden yapılacağını açıkladı.

 

Erbil Valisi Sofi Türkiye’de coronadan öldü

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin başkenti Erbil'in valisi Ferset Sofi corona virüsünden hayatını kaybetti. 42 yaşındaki Sofi bir süredir Türkiye'de tedavi görüyordu.

 

Akşener rakamları açıkladı: Sadece İstanbul’da 9 bin 872 kişi coronadan öldü

İYİ Parti lideri Meral Akşener, sadece İstanbul’da 14 Kasım'a kadar 9 bin 872 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı. Akşener, ayrıca en az 14 günlük karantina çağrısı yaptı.

 

AYM’den Soylu’yu kızdıran kararın gerekçesi: Demokratik değil

Anayasa Mahkemesi (AYM), İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile tartışmaya neden olan “şehirlerarası karayollarında gösteri yürüyüşleri düzenlenemez” hükmünün iptaline ilişkin kararının gerekçesini, Twitter hesabından karayolunda eylem yapan işçilerin önlerinin jandarma tarafından kesildiği sırada çekilen fotoğrafı ile paylaştı.

 

Nejat Uygur’un vefatının üzerinden 7 yıl geçti

Duayen tiyatro sanatçısı Nejat Uygur'un vefatının üzerinden 7 yıl geçti.

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden israf genelgesi: 4 lüks araç ihaleyle satılacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş imzalı bir genelge yayınladı. Tüm birimlerden tasarruf ve israfla mücadele edilmesi istenen genelgede belediyeye ait 4 lüks aracın da ihaleyle satılacağı yer aldı.

 

 İlgili konular

gündem

23 Kasım 2020 gündem

11 saat önce

1- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin genel merkezinde MYK toplantısına başkanlık edecek. (Ankara/12.00)...Devamını oku
kasım

19 Kasım gün özeti

4 gün önce

Gün içi haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku