Günün Özeti

18 Ocak gün özeti

1 yıl önce

Sezen Aksu

Günün önemli haber başlıklarını sizler için paylaşıyoruz.

Dolar ve euroda son durum

Dolar, 18 Ocak 2022 gününe 13,49'la başlarken euro ise 15,38 ile başladı.

 

Avrupa İlaç Ajansı'dan Turkovac açıklaması: Kullanım için başvuru yapılmadı

Avrupa İlaç Ajansı (EMA), Koronavirüs'e karşı geliştirilen yerli aşı Turkovac için, "Avrupa Birliği'nde kullanım onayı alabilmesi için bize bir başvuru gelmesi gerekiyor. Oysa böyle bir başvuru yok” açıklamasını yaptı.

 

Türkiye 'İHA tehdidi' yüzünden Etiyopya Büyükelçiliği'ni Kenya'ya taşıdı

Türkiye Etiyopya'da 2020'de tekrar başlayan iç savaşta, sattığı İHA'lar nedeniyle 'hedef haline' gelen Addis Ababa Büyükelçiliği'ni Kenya'ya taşıdı.

 

Çiftçinin ‘bedelsiz’ gübre isyanı

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, ziyaret ettiği köy ve kasabalarda, gübre zamlarından yakınan üreticilerle bir araya geldi.

 

Özel öğrenci yurdunda sıcak ağdalı işkence

İstanbul'da özel öğrenci yurdu sahibi İsa Ç., yurt dışında bulunduğu dönemde yurt müdürü Mustafa D.'nin usulsüzlük yaparak odaları başka kişilere kiraladığını ve yüklüce parayı kendi hesabına geçirdiğini öğrendi.

 

Muharrem İnce: Cumhurbaşkanı adayıyım, niye Ekrem'e destek vereyim?

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yaptığı çağrının ardından ortaya atılan iddialara yanıt verdi. İnce'nin "Ver İstanbul'u Türkiye'yi al" sözü, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Cumhurbaşkanı adaylığına destek diye yorumlandı.

 

Japonya’dan borçlanan AKP’li belediyeden Taliban’a yardım

Japonya’dan 3 milyar 500 milyon Yen (Yaklaşık 41 milyon 600 bin TL) borçlanma kararı alan AKP'li Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, İHH üzerinden Taliban yönetimindeki Afganistan’a 600 bin TL yardım gönderilmesini kararlaştırdı.

 

18 sahte polisten "FETÖ üyesisiniz" tehdidiyle 6 milyon 600 bin lira vurgun

8 ilde telefonla arayıp kendilerini polis olarak tanıttıkları 12 kişiyi FETÖ tehdidiyle 6 milyon 600 bin lira dolandırdığı öne sürülen 18 zanlı tutuklandı.

 

Kanal İstanbul'da tapular onaylandı

Kanal İstanbul’un çevresine kurulacak Yenişehir’in 1, 2 ve 3’üncü etaplarına ait tapulara ilişkin imar uygulamasını Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı onayladı.

 

İktidarın 2022 yılı 'yatırım'ı: 36 yeni cezaevi

Adalet Bakanlığı, 36 yeni cezaevi daha yapacak. Böylece Türkiye’deki toplam cezaevi sayısı 419’a çıkacak. Yeni cezaevlerine 8 milyar 713 milyon 944 bin lira harcanacak.

 

MHP Lideri Bahçeli: Serçeysen serçeliğini bil, kuzgunluğa heves etme

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, Hz. Adem ve Hz. Havva'yı hedef alan şarkı sözleri ile tepkilerin odağında olan Sezen Aksu'ya sert sözlerle yüklendi, "Serçeysen serçeliğini bil, kuzgunluğa heves etme" dedi.

 

Miçotakis: Türkiye'ye karşı yaptırım listesi hazırladık

Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Türkiye'nin Güney Kıbrıs ve Yunanistan'a karşı saldırgan bir tutuma geçmesi durumunda alacakları önlemlerle ilgili bir liste oluşturduklarını söyledi.

 

Çavuşoğlu'nun üstü mü çizildi? 'İbrahim Kalın'ın gözü koltukta'

AKP hükümetinin dış politikada açtığı 'yeni sayfa' kapsamında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun üstünün çizildiği ve bunun arkasında İbrahim Kalın'ın olduğu iddia edildi.

 

Peker hakkında yakalama kararı

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in, Binali Yıldırım’ın oğlu Erkan Yıldırım’a yönelik iddialarına ilişkin “sesli, yazılı veya görüntülü iletiyle alenen hakaret” ve “iftira” suçlarından 6 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada, yakalama kararı çıkarıldı.

 

İmamoğlu'ndan Sezen Aksu'ya destek

Sezen Aksu, yeni şarkısındaki sözler nedeniyle hedef gösterilmişti.

 

Örtülü ödenekten 5 yılda 10.5 milyar TL'lik harcama

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 2021 yılı aralık ayı ve ocak-aralık dönemi bütçe uygulama sonuçlarını açıkladı. Buna göre, kullanım yetkisi Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a ait olan bütçedeki gizli hizmet kaleminden 427 milyon lirası geçtiğimiz Aralık ayında olmak üzere 2021 yılında toplam 2 milyar 714 milyon lira harcandı.

 

Domatesin fiyatına 5 yılda yüzde 218 zam

Veri Kaynağı platformu, 2008 yılından bu yana başlıca sebze ve meyvelerin fiyatlarının hem yıllara hem de aylara göre nasıl değiştiğini gösteren haftalık bültenini yayınladı.

 

Adalet Sarayı önünde polise bıçaklı saldırı

İstanbul, Çağlayan'daki Adalet Sarayı önünde polise bıçakla saldırdığı belirtilen bir kişi bacağından vuruldu.İlgili konular

polis tutuklama

81 yaşındaki yaşlı kadına 1,5 milyon liralık vurgun

11 ay önce

Kadıköy'de 81 yaşındaki yaşlı kadın, kendisini polis olarak tanıtan telefon dolandırıcılarına bir poşet içine koyduğu 1.5 milyon TL'lik ziynet eşyasını teslim etti....Devamını oku