Günün Özeti

19 Kasım gün özeti

1 hafta önce

kasım

Gün içi haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz

CHP'li Sarıbal çiftçinin alın terine sahip çıktı: Birkaç şirkete yedirmeyiz

CHP Ekonomi Masası’nın tarımdan sorumlu üyesi Orhan Sarıbal, "Çiftçinin alın terini birkaç şirkete yedirmeyeceğiz" diyerek tarımın sorunlarını ve çözüm önerilerini paylaştı.

 

Maden ocağı için katliam: 36 bin ağaç ve günde 500 ton su feda edilecek!

Bilecik’te maden ocağının kapasite artırımı ve kurulması planlanan cevher zenginleştirme ile atık tesisi için, 36 bin ağaç ve günde 500 ton su, 9’a karşı 12 kabul oyu ile Meclis kararıyla gözden çıkarıldırken, ret oyu veren il meclis üyeleri, kabul eden üyelere, “Bu karara kabul oyu vererek, halkın ve haklının yanında duramadıklarını gösteren il genel meclisi üyesi arkadaşlarımızı vicdanlarıyla baş başa bırakıyoruz” diyerek tepki gösterdi.

 

Erdoğan, Ahmet Kekeç'in mezarını ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronavirüs sebebiyle tedavi gördüğü hastanede 59 yaşında hayatını kaybeden gazeteci, yazar ve hikayeci Ahmet Kekeç'i mezarı başında ziyaret etti.

 

Almanya, Türkiye'ye yine yaptırım sopası gösterdi

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, "Türkiye provokasyonlara devam ederse, aralıktaki AB zirvesinde yaptırımlar yeniden ele alınabilir" tehdidinde bulundu.

 

Erdoğan’ın Saray’dan Meclis’e gidişinin maliyeti 5 milyon TL

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Saray’dan Meclis’e gidişinin 5 milyon TL’ye mal olduğunu belirten CHP’li Ali Mahir Başarır, bu israfın bedelini ise gariban halk ödemektedir.

 

Merkez Bankası, politika faizini yüzde 15'e çıkardı

Tüm fonlamanın temel politika aracı olan bir hafta vadeli repo faiz oranı üzerinden yapılması kararına varıldı.

 

Miçotakis'den Erdoğan'a: Bir NATO ülkesi S-400 sistemlerini test edemez

Türkiye'nin S-400 füze savunma sistemleri almasını eleştiren Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, bir NATO ülkesinin Rus S-400 sistemlerini test edemeyeceğini ifade etti.

 

1.5 milyon sahte dolar ele geçirildi

Matbaaya yapılan baskında 1.5 milyon dolar sahte banknotu piyasaya sürmeye hazırlanan üçü yabancı uyruklu beş kişi yakalandı.

 

MEB'nın 'yüz yüze eğitim' genelgesi 81 ile gönderildi

Yeni tip Koronavirüs salgını nedeniyle, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un imzasıyla 81 ile 'Yüz Yüze Eğitime Ara Verilmesi' konusunda gönderilen genelgede, "4 Ocak 2021 tarihine kadar yüz yüze veya uzaktan olmak üzere hiçbir şekilde sınav yapılmayacaktır. Bu tarihten sonra sınavların; ölçme ve değerlendirmeye ilişkin usul ve esaslar kapsamında okul ortamında yüz yüze yapılması planlanmaktadır." denildi.İlgili konular

erdoğan

Erdoğan ve Koca hakkında suç duyurusu

20 dakika önce

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile 81 ilin valisi hakkında, pandemi sürecinde "vaka sayılarını saklayarak ve gerekli önlemleri almayarak ölümleri artırdıkları" gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu....Devamını oku
kabine

Kritik kabine toplantısı başladı

18 saat önce

Kabine Toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantıdan çıkacak yasak kararlarını Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın  açıklaması bekleniyor....Devamını oku