Sağlık

2 haftalık tam karantina başladı

1 yıl önce

karantina

Güneydoğu Asya ülkelerinden Malezya'da koronavirüs vakalarının yoğun artışının önüne geçmek için 14 Haziran'a kadar tam karantina uygulaması hayata geçirildi.

Malezya'da Kovid-19 vakalarının artışının önüne geçmek için bugün başlayan tam karantina uygulaması 14 Haziran'a kadar sürecek.

 

Tam karantina kapsamında, bundan önce geçerli olan kısmi sokağa çıkma yasağı tedbirine yenileri eklendl. Buna göre vatandaşların temel ihtiyaç ve acil durumlar dışında 10 kilometre ötesine seyahat etmesi yasaklandı.

 

OKULLAR VE İŞLER EVE TAŞINDI

 

Kamu ve özel sektörde daha önce yüzde 40 olan ofiste çalışan personel kapasitesi yüzde 20'ye düşürüldü. Eğitim kurumları tamamen internet üzerinden öğrenim uygulamasına geçerken üniversitelerdeki saha araştırmalarının özel izinle devam etmesine müsaade edildi.

 

Daha önce açık tutulan alışveriş merkezleri ise temel ihtiyaç ürünlerinin satışını yapan dükkanlar haricinde kapatıldı.

 

İNŞAATA KARANTİNA YOK

 

İnşaat sektörünün de tam karantina kapsamında faaliyetlerine ara verdiği Malezya'da kritik önem taşıyan yapı ve tamirat çalışmaları, sosyal mesafe kuralları altında devam edecek.

 

Camilerde farz namazı hariç diğer bütün aktiviteler iptal edilirken diğer ibadethanelerdeki faaliyetlere de benzer sınırlamalar getirildi.İlgili konular

inşaat sektörü

Yüksek faiz inşaat sektörünü olumsuz etkiliyor

1 yıl önce

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), Merkez Bankası'nın kritik faiz kararı öncesinde yayımlanan son raporunda "Yüksek faiz inşaat sektörünü olumsuz etkiliyor" dedi....Devamını oku
turist

Antalya'ya 40 günde 234 bin turist

1 yıl önce

Antalya'ya tam kapanma dönemi içindeki 1 Nisan-10 Mayıs arasında 234 bin yolcu geldi....Devamını oku