Günün Özeti

2 Ocak gün özeti

1 yıl önce

euro

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz

AKP'li ve MHP'li belediyelere bisiklet yolu yapımı için 53,9 milyon TL

İller Bankası'nın, 6 AKP’li ve 3 MHP’li belediyeye bisiklet yolu yapımı için toplam 53.9 milyon TL kredi verdiği ortaya çıktı.

 

Yaptığı yardımları klip hazırlayarak paylaşan AKP’li Sayan'a tepki

Sayan, sosyal medya üzerinden eleştiri aldı.

 

Nöbetçi eczane kuyruğuna vatandaştan tepki

Avcılar'da, kendileri veya hasta yakınları için ilaç almak isteyenler, yeni yılın ilk gününün resmi tatil olması ve nöbetçi eczane sayısının yetersizliğini dile getirerek uzun süre kuyrukta beklemekten yakındı.

 

AKP'li Bursa Belediyesi'nden toplu ulaşıma yüzde 20 zam

Bursa Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşıma yüzde 20 zam yaparken, öğrenci aylık abonman kartına da yüzde 22 indirim yaptı.

 

Elektriğe 4 yılda yüzde 370 zam

Kademeli geçiş sisteminde, konutlarda uzun süredir elektrikte ertelenen fiyat artışı yapıldı ve yeni yılla birlikte zam oranı 2018 Ocak dönemine göre yüzde 370’i geçti.

 

Cemal Enginyurt ateş yaktı: Yanacaksınız!

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, iğneden ipliğe gelen zamlara sert tepki gösterdi ve ateş yakarak iktidara seslendi: Seçimlerin ilk günü öyle bir bedel ödeyeceksiniz ki, yanacaksınız.

 

Parlamentoda korkutan yangın

Güney Afrika parlamentosunda yangın çıktı.

 

AKP’ye dindar seçmen şoku: 2021’de yüzde 10.1 düştü

Metropoll’ün çalışmasına göre dindar seçmenin 2021 başında AKP’ye yönelik yüzde 49.9’luk desteği 39.8’e geriledi.

 

Elon Musk: Tesla Robotu kendi kişiliğini geliştirebilir

Tesla'nın insansı robotuyla açıklamalarda bulunan Elon Musk, zamanla robotun kendi kişiliğini geliştireceğini ifade etti.

 

2021’de Millilerden rekor geldi

Milli sporcularımızın 2021 senesinde yer aldıkları müsabakalarda toplam kaç madalya aldığı belirlendi. 3 bin 785 madalya toplayan milliler, Türkiye’yi başarıyla temsil etti.

 

İlyas Salman için 6 yıla kadar hapis istemi

Sosyal medya hesabından Türk milletini aşağılayan ifadeler kullandığı iddiasıyla oyuncu İlyas Salman (67) hakkında "Türk milletini alenen aşağılama" suçundan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

 

Hayvan varlığı tehlikede: Yerli sığır yok oluyor

Türkiye'deki yerli sığır ırkları yok olma tehlikesi ile karşı karşıya. 2000'de yüzde 39.2 olan yerli ırk sığır oranı yüzde 8.9’a kadar düştü. İthal edilen kültür ırkı sığırlar ise Türkiye’nin şartlarına uyum sağlamada sorun yaşıyorlar ve binlercesi hastalık nedeniyle ölüyor.

 

AKP’de halef-selef krizi: Kayseri’nin omurgası kırıldı

Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu üyesi ve eski Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Şükrü Karatepe, “Kendini Kuran Şehir” isimli kitabında şehri 21 yıl yöneten halefi, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin icraatlarını yerden yere vurdu.

 

Ev emekçisi kadını: Yağ almak için komşudan 30 lira aldım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, ev emekçisi kadınlar ile düzenlediği basın toplantısında konuşan ev emekçisi bir kadın yaşadıklarını gözyaşları içinde anlattı.

 

Ekmeklik buğday ve arpaya zam

Toprak Mahsulleri Ofisi, piyasayı regüle etmek için sattığı ekmeklik buğday fiyatına yüzde 23 ve arpa fiyatına ise yüzde 24 zam yaptı.

 

Yılbaşı gecesi 800'den fazla araç kundaklandı

Fransa'da yeni yıla girerken bir kez daha ülkenin dört bir yanında araç kundaklama olayları meydana gelirken, polis yılbaşı kutlamaları sırasında toplam 874 aracın kundaklandığı açıkladı.

 

Fatma Şahin tokada sessiz kalmıştı: Maratonu dahi yandaşa verdi

AKP’li Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin, Antep’in kurtuluşunun 100’üncü yılı kapsamında düzenlediği maratonun ihalesini de yandaş aldı. Maraton için düzenlenen 641 bin TL’lik ihale AKP’li Bilir’in şirketinin oldu.İlgili konular

erdoğan

Erdoğan: Müzakere öncesi biz de heyetlerle kısa bir görüşme yapacağız

10 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rusya ve Ukrayna heyetleri, yarın İstanbul'da tekrar bir araya geliyor. Toplantı öncesi biz de heyetlerle bir araya gelerek kısa bir görüşme yapacağız" diye konuştu....Devamını oku
elektrik

Resmen çarpıldık: Elektriğe yüzde 20 zam geliyor

10 ay önce

Elektrikte üretim maliyeti satış fiyatını geçti. Enerji Uzmanı Çağada Kırım, elektriğe nisan ayında zam yapılmaması durumunda temmuz ayında yüzde 100'ün üzerinde zamma mecbur kalınacağını belirtiyor....Devamını oku