Günün Özeti

20 Şubat gün özeti

1 yıl önce

ezgi mola

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz

Miçotakis, Türkiye’yi ABD'ye şikayet etti

Almanya'da 58'incisi düzenlenen Münih Güvenlik Konferansı'na katılan Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile ABD Başkanı Biden'ın sağ kolu olan Kamala Harris bir araya geldi. Miçoktakis'in Harris'e Türkiye'yi şikayet ettiği ortaya çıktı.

 

Kredi ve kart borcunu ödeyemeyen 1.7 milyon kişi daha takibe düştü

Bankaya borcunu ödeyemediği için takibe düşen kişi sayısının, geçen yıl 1.7 milyon daha arttığı ortaya çıktı. Salgının ilk dalgası sırasında yaklaşık 2 milyon kişi ilk defa kredi kullanmak zorunda kaldı.

 

KHK’lıya 'şoförlüğe uygun' belgesi verilmedi

672 Sayılı KHK ile ihraç edilen Aytaç Saçmalı, servis şoförlüğü için belediyeye başvururken, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Saçmalı'ya KHK'li olduğu için uygunluk sertifikası vermedi.

 

Ensar Vakfı için denize sıfır binalar talan ediliyor

Ensar Vakfı’na 49 yıllığına bedelsiz olarak devredilen İzmir Zeytineli’ndeki 40 bin metrekarelik denize sıfır DHMİ sosyal tesislerinin binaları yıkılıyor. Binalar 2014’te kamu bütçesinden 5 milyon TL’ye yenilenmişti.

 

Askıda ekmek kuyruğunda isyan: İşim olsa gelip buradan almam

İzmir'in en kalabalık ilçelerinden Buca'da ekmek alabilmek için sıra bekleyen yurttaşlardan biri, "Elektrik parası 550, su parası 300 lira gelmiş. Yapacak bir şey var mı, yok" dedi.

 

Migros işçilerine kelepçe takan emniyetten açıklama

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, 18 Şubat'ta Migros çalışanlarının eylemi sırasındaki gözaltı işlemlerine ilişkin basına yansıyan kelepçeli görüntüler konusunda araştırma ve inceleme yapıldığını bildirdi.

 

17 taşınmaz satılığa çıkarıldı

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Ankara, Malatya, Hatay, Ordu, Adana, İzmir ve Kütahya’daki 17 taşınmazı satılığa çıkardı.

 

Halkı ucuz yağ kuyruğundaki AKP'li belediyeden hediyelere milyonlar

Konya Belediyesi'nin ‘'Şivlilik' kutlaması için 8 milyon 740 bin TL'ye hediye aldığı ortaya çıktı.

 

Menemen'in maliyeti 5 yılda 5 kat arttı

4 kişi için menemen maliyeti 2017’de 8,5 TL iken, bugün 40 lirayı buldu.

 

1915 Çanakkale Köprüsü’nün açılış tarihi değişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 26 Şubat’ta açılması planlanan 1915 Çanakkale Köprüsünün açılış tarihinin değiştiği bilgisini paylaştı.

 

'Torbacı' operasyonunda 21 tutuklama

Şanlıurfa’da ‘torbacı’ diye tabir edilen uyuşturucu satıcılarına yönelik 200 polisin katılımıyla düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 33 şüpheliden 21’i tutuklandı.

 

Kılıçdaroğlu'nun afişlerine saldırı

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Ankara Sincan’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafının yer aldığı billboardlara zarar verildiğini belirtti.

 

1120 kitaptan sadece 472’si çocuk dostu

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, dijital uygulamalar, kitaplar ve sosyal medya yayınlarının neden olduğu olumsuzlukları, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına yönelttiği yazılı soru önergesiyle Meclis gündemine getirdi.

 

Kurtulmuş: Kilis'e "Ensar" ismi verilmeli

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Kilis'te yaptığı konuşmada iş insanlarına seslenerek "emekçilerin hakkını verin" çağrısı yaptı.

 

NYT: Elektrik faturaları siyasi krize dönüştü

New York Times, yeni yılla birlikte artan elektrik faturalarına ilişkin, "Erdoğan bu kadar çok şeyin sorumluluğunu aldığı için öfkenin hedefi olma riskini de göze aldı" diye yazdı.

 

Kayyım yönetiminden İlim Yayma Cemiyeti’ne 1 milyon lira

Kayyım yönetimindeki Mardin Büyükşehir Belediyesi, gerici İlim Yayma Cemiyeti’nin binasını tamamlamak için tam 1 milyon 139 bin TL harcayacak. Belediye, cemiyete koşu bandı gibi birçok spor aleti de alacak.

 

Babacan: İktidar, ağzıyla kuş tutsa bu ülkenin ekonomisini düzeltemez

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, " Bugün görevde olan iktidar, ağzıyla kuş tutsa bu ülkenin ekonomisini düzeltemez. Sebep belli, hukuk ve adalet kavramını kaybetmiş bir iktidar, Türkiye'nin ekonomisini düzeltemez" dedi.

 

Yeni Akit'ten tiyatro oyuncusuna sansür: Omuzlarını blurladılar

Oyuncu Nihal Yalçın'ın vücudunu sansürleyen Yeni Akit gazetesi bu kez "Çok Güzel Hareketler Bunlar" oyuncusunun omuzlarını blurladı.İlgili konular

s 400

Türkiye S-400'lerden vazgeçmiyor

1 yıl önce

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, çeşitli basın organlarında yer alan haberlere istinaden Türkiye'nin Rus yapımı hava savunma sistemleri S-400'lerden vazgeçme niyeti olmadığını söyledi....Devamını oku