Yaşam

20 yavru köpeği çuvallara koyup dereye attılar

1 yıl önce

yavruköpek

Denizli'nin Çivril ilçesinde, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çuvallara konulup dereye atılan 20 köpek yavrusu öldü. Dibe batması için çuvallara taş konulduğu belirlenirken, jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.

Denizli'nin Çivril ilçesinde, salı günü serinlemek için Bakırlı Deresi'ne giren 3 çocuk, suda iki çuval fark etti. Çocuklar, karaya çıkarıp iplerini çözdükleri çuvallardaki 20 köpek yavrusunun öldüğünü gördü.

 

Çuvallara, ağırlık yapıp suya batması için taş konulduğu görüldü. Çocuklar, haber verdikleri aileleriyle birlikte köpekleri gömdü.

 

İhbar üzerine bölgeye gelen jandarma, mahallelinin ifadelerine başvurup, köpekleri suya atan kişi ya da kişileri yakalamak için çalışma başlattı.

 

Muhtar Gündoğdu: 20 köpek yavrusundan ne istediniz?


Yuvaköy Mahallesi Muhtarı Mehmet Gündoğdu, olaydan dolayı üzgün olduklarını ifade ederek, “Bunu yapan insanlıktan çıkmıştır, bu vicdansızlıktır, 20 köpek yavrusundan ne istediniz? Keşke, canice öldürmek yerine araziye bıraksalardı. Şimdi jandarma bu vicdansızı aramaya başladı. Biz de bunu yapanın bulunmasını ve cezalandırılmasını istiyoruz" dedi.İlgili konular

işçi

Elektrik kısıtlaması fabrikaları vurdu: Binlerce işçi evlerine gönderildi

5 ay önce

Denizli'de sanayi tesislerine uygulanacak elektrik kısıtlamasının bu gece yarısından itibaren başlayacak olması nedeniyle çalışan 30 bin işçi bu gece yarısından itibaren üç gün çalışmayacak. ...Devamını oku