Günün Özeti

22 Kasım gün özeti

5 gün önce

DP Genel Başkanı Uysal

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz

Dolar ve euro haftaya nasıl başladı?

Geçtiğimiz hafta 11,30'un üzerine kadar çıkan dolar/TL yeni haftaya 11.05'den başlarken, dolar geçtiğimiz hafta ise 11,28 seviyesinden kapanış yapmıştı.

 

Göçmen kaçakçığı operasyonu: 13 tutuklama, 239 bin 256 TL idari cezası

Göçmenlerin taşınmasında kullanılan araç ve kaldıkları ev ve otel sahipleriyle organizatörlere toplam 239 bin 256 TL idari ceza uygulandı.

 

CHP'li Özel ilaç krizine dikkat çekti: Ciddi bir yokluk yaşanıyor

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM'de düzenlediği basın toplantısından bir bölümü sosyal medya hesabından paylaştı. Özel, “Ciddi bir ilaç yokluğu yaşanıyor. Bunun sebebi yanlış ilaç fiyat kararnamesidir. Hasta mağduriyeti, AKP’nin iş bilmezliğinden, savsaklamasından, beceriksizliğinden yaşanıyor" dedi.

 

Türkiye 2010-2020 yılları arasında en büyük gerilemeyi yaşadı

İsveç merkezli hükümetler arası kurum Uluslararası Demokrasi ve Seçim Desteği Enstitüsü, kapsamlı bir analiz yaparken ülkelerin demokratikleşme ve otoriterleşme seviyelerini karşılaştırdı.

 

Rusya'dan Bahçeli'nin haritasına tepki: Merkez, Türkiye'de değil

Rusya, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hediye ettiği 'Türk dünyası' haritasında Türklerin merkezinin Türkiye değil, Rusya topraklarındaki Altay'da olduğunu söyledi.

 

Antalya'da korkutan deprem

Antalya'da 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

 

BBP lideri Destici'den 50 artı 1 açıklaması: Bu sistemden vazgeçmek demek

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, cumhurbaşkanı seçilme yeterliliği olan yüzde 50 artı 1 konusuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Destici, "50 artı 1 bu sistemin sigortasıdır. 50 artı 1’den vazgeçildiği anda bu sistemden vazgeçilmiş demektir" dedi.

 

Gri pasaportta bir skandal daha

Türkiye’nin Hannover Muavin Konsolosu Güler Fidan, Almanya’ya kaçan 45 kişiden şüphelenip Başkonsolosu uyardığını ifade etti. Ancak belediyenin AKP'li olduğunu öğrenen Başkonsolos'un hiçbir işlem yapmadığını söyledi.

 

Yurt dışı üretici fiyatlarında yıllık yüzde 32 artış

Türkiye İstatistik Kurumu, ekim ayına ilişkin Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi verilerini açıkladı. Buna göre; YD-ÜFE, ekimde aylık yüzde 7,93, yıllık ise yüzde 32,96 arttı.

 

Erdoğan: Son 20 yılda eğitimin tüm alanlarında bir iyileşme gerçekleştirdik

Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanan "Türkiye'de Eğitimin 20 Yılı: 2000-2019" kitabına takdim yazısı yazdı.

 

Netflix'in ekonomiye katkısı 3 yılda 582 milyon TL

Netflix’te 2018’den bu yana yayına giren 10’dan fazla Türk yapımı yerli dizileri ekonomiye 582 milyon TL katkı sağladı ve 3 bin 300’den fazla kişiye istihdam yarattı.

 

Yeni Akit yazarı: AKP de emekli askerlerle helalleşecek mi?

Yeni Akit yazarı Vehbi Kara, 28 Şubat sürecinde yaklaşık 10 bin askerin re’sen emekliye sevk edildiğini ve haklarının verilmediğini belirtti. Kara, "Ak Parti iktidarı, yapmadığı veya yapamadığı bu icraatlardan dolayı asker arkadaşlarımızla ve halkımızla helalleşmeli ve açılmış hatta cerahat haline gelmiş yaraları kapatmak zorundadır" diye yazdı.

 

Muharrem İnce: İktidarın karşısında 3-5 lira için eğilmeyin

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, asgari ücret görüşmeleriyle ilgili olarak konuştu. İnce, "Asgari ücrette DİSK’in teklifi 5 bin 200 liraydı. Mantıklı buluyorum. İnşallah beklediğimiz gibi olur. Bu görüşmeleri yapanlara da şunu söylüyorum; iktidarın karşısında 3-5 lira için eğilmeyin, dik durun” dedi.

 

Paylan’dan Soylu’ya: Ülkenin başındaki en büyük bela sensin

HDP Diyarbakır İl Örgütü önüne getirilen aileler üzerinden HDP’yi hedef alan Süleyman Soylu’ya HDP’li Garo Paylan yanıt verdi. Paylan, “Yalan, iftira atıyorsun, provokasyon yapıyorsun. Bu ülkenin başında en büyük bela sensin” dedi.

 

Sahte para ve tefecilikte zirvedeki iller belli oldu

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün, 2020 yılına ilişkin yayımladığı Mali suçlarla mücadele raporuna göre, suç sayısı yüzde 12 azalırken en çok sahte para ele geçirilen il İstanbul, tefecilik suçunda ise Ankara ilk sırada yer aldı.

 

Eren Kış-7 operasyonu başladı

İçişleri Bakanlığı, Bitlis Sarpkayalar'da Eren Kış-7 operasyonunun başlatıldığını açıklarken, operasyona 680 personel katılıyor.

 

AKP'li Yavuz: Seçim kanunu hazır, istediğimiz anda yasalaşacak

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, seçim kanununa yönelik çalışmaların tamamlandığını belirtti. Yavuz, "Meclis'e sunulacak hale getirdik. MHP ile birlikte dolayısıyla 'Cumhur İttifakı'nın bileşenleri noktasında bir ihtilaf hiç olmadı. İstediğimiz anda Meclis'e verecek ve inşallah yasalaşacak" dedi.İlgili konular

erdoğan

Erdoğan, DDK'yı harekete geçirdi: Dövizdeki artışın sebeplerini araştırın

18 saat önce

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Devlet Denetleme Kurulu'na son dönemde döviz piyasasında yaşanan anormal değer artışının sebeplerini araştırmak üzere talimatlandırdı....Devamını oku