Günün Özeti

22 Ocak gün özeti

1 yıl önce

Arnold Schwarzenegger

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz.

Erdoğan'dan Afganistan için IBAN numarası

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla, "Afganistan'da insani yardıma muhtaç sivil halka temel insani ihtiyaçlarının karşılanması için destek olunması amacıyla" yardım kampanyası başlatıldı. Karar Resmî Gazete'de yayımlandı.

 

Sedef Kabaş, Cumhurbaşkanına hakaretten gözaltına alındı

Gazeteci Sedef Kabaş, bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle gözaltına alındı.

 

O ilde onkoloji doktoru kalmadı: Kanser hastaları mağdur!

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi kanser hastaları, onkoloji uzmanı doktor olmadığı için mağdur oldu.

 

-10 derece soğukta ucuz yağ ve pirinç kuyruğu

Afyonkarahisar ve Kütahya’da ucuza yağ ve pirinç almak için Toprak Mahsulleri Ofisi önünde sıraya giren vatandaşlar, -10 derece soğukluğa rağmen uzun kuyruklar oluşturarak dakikalarca bekledi.

 

Arnavutluk Başbakanı: Gülenistleri Türkiye’ye vermeyi resmen reddettik

Arnavutluk, Erdoğan’ın Tiran ziyareti sırasında Cemaat'e karşı önlem alınması yönündeki talebini yerine getirmeyi kabul etmedi.

 

Haaretz: Erdoğan ilişkileri düzeltmek istiyor ama İsrail kuşkulu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İsrail Cumhurbaşkanı Herzog'un Türkiye'yi ziyaret edebileceği yönündeki açıklaması İsrail'de tartışma yaratmaya devam ediyor. Ülkenin önde gelen gazetelerinden Haaretz’e göre, Türkiye uzun süredir ilişkileri düzeltmek için adım atıyor ama İsrail bu duruma kuşkuyla yaklaşıyor.

 

Anadolunun geleneksel yakıtı tezek bile artık lüks oldu

Doğu Anadolu Bölgesi’nde özellikle köylerde yaygın olarak kullanılan tezek yoksul aileler için altın değerinde.

 

2 bin 594 polise orantısız güç kullanmaktan soruşturma

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, orantısız güç kullandıkları gerekçesiyle 2 bin 594 polis hakkında soruşturma açıldığını ve bu soruşturmalar sonucunda 12 polis memurunun cezalandırıldığı bilgisini paylaştı.

 

Önemli aşiretleri, liderleri ile birlikte CHP’ye katılmaya başladı

Son 6 ay içinde Suruç'taki Dına, Şedadi ve Asi Aşiretleri, Muş'taki Badikan Aşireti, Diyarbakır'da da Beytikan Aşireti üyeleri CHP'li oldu.

 

Emekli maaşı için cesedi postaneye götürdüler

İrlanda'da iki kişi, yaşlı bir adamın emekli maaşını çekmek için cesedini postaneye götürdü.

 

Mısır heyetinden sürpriz Türkiye ziyareti

Ticaret Bakan Yardımcıları Mustafa Tuzcu ve Rıza Tuna Turagay, Mısır Ticaret Odaları Federasyonu Başkanı Ibrahim El Araby başkanlığındaki Mısır heyetini kabul etti.

 

O kuruluş, Erdoğan'ı yılın "en despotu" seçti

Index on Censorship, her yılın sonunda gerçekleştirdiği yılın despotu oylaması sonuçlanırken, 2021’in en baskıcı despotu tacı, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oldu.

 

Erdoğan’a yönelik ‘hakaret’ soruşturması 160 bini geçti

CHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik 'hakaret' suçlamasıyla, 2014-2020 yılları arasında açılan soruşturma sayısının 160 bin 169 olduğunu açıkladı.

 

Üniversite öğrencisi kıza yapılan şantaja tutuklama

Zonguldak’ta telefonunu tamirciye götüren üniversite öğrencisi kadın, tamirci tarafından telefondan alınan görüntülerle şantaja uğradı.

 

3 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi

Mili Savunma Bakanlığı'nca Türk Silahlı Kuvvetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı'nın koordineli çalışmasıyla Irak'ın kuzeyindeki Avaşin'de tespit edilen 3 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı.

 

Korku dizisi Archive 81 Netflix'te

Netflix'in geçtiğimiz günlerde yayınladığı yeni dizisi 'Archive 81' ülkemizde de ilgi gören yapımlar arasında yer aldı. Beğenilen Archive dizinin kaç sezon süreceği ile ilgili bilgi verilmedi.

 

Bursa'da korkutan deprem

AFAD'ın internet sitesinde yer alan bilgiye göre Bursa'da 3.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.İlgili konular

erdoğan

Erdoğan: Müzakere öncesi biz de heyetlerle kısa bir görüşme yapacağız

11 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rusya ve Ukrayna heyetleri, yarın İstanbul'da tekrar bir araya geliyor. Toplantı öncesi biz de heyetlerle bir araya gelerek kısa bir görüşme yapacağız" diye konuştu....Devamını oku
erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile telefonda görüştü

1 yıl önce

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi....Devamını oku