Türkiye Haberleri

22 Şubat 2021 gündem

2 gün önce

gündem

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Halkapınar Spor Salonu'nda düzenlenecek AK Parti İzmir 7. Olağan İl Kongresi'ne katılacak, buradan Hakkari ve Nevşehir il kongrelerine canlı bağlantı kuracak.

 Erdoğan, Bayraklı'da Deprem Konutları Temel Atma ve Göztepe Stadı Açılış Töreni ile Sabancı Kültür Merkezi'nde Dokuz Eylül Üniversitesince düzenlenen "Göç: Önümüzdeki Yirmi Yılın Projeksiyonu ve Ötesi" başlıklı uluslararası konferansa iştirak edecek.


(İzmir/14.00/16.00/17.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

 


2- TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Türk Dünyası Tonyukuk Parkı'nın açılışını yapacak.


(Ankara /11.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

 


3- CHP MYK, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanacak.


(Ankara/12.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

 

YASAMA YÜRÜTME SİYASET


1- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Hakkari Spor Salonu'nda partisinin 7. Olağan İl Kongresi'ne iştirak edecek.


(Hakkari/12.30) (Fotoğraflı-Görüntülü)

 

 

EKONOMİ


1- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK tarafından düzenlenen "COVID-19 ve Toplum" etkinliğinin açılışına videokonferans yöntemiyle katılacak.


(Ankara/10.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

 


2- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kırkdilim Tüneli şantiyesini ziyaret edecek ve Işık Görme Töreni'ne katılacak. İskilip ve Hastane kavşaklarında incelemeler yapacak Karaismailoğlu, Karayolları Çorum Şube Şefliğine, Çorum Valiliğine, AK Parti Çorum İl Başkanlığına ve Çorum Belediye Başkanlığına ziyaretlerde bulunacak.


(Çorum/10.30/12.30/14.00/14.15/14.45/15.15/16.00) (Fotoğraflı-Görüntülü)

 


3- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), şubat ayına ilişkin iktisadi yönelim istatistikleri, reel kesim güven endeksi ile imalat sanayi kapasite kullanım oranını açıklayacak.


(Ankara/10.00)

 


4- TÜİK, 2020 yılının dördüncü çeyreğine ilişkin İşgücü Girdi Endeksleri, şubat ayı Sektörel Güven Endeksleri ve ocak ayı Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi'ni duyuracak.


(Ankara/10.00)

 

DÜNYA DİPLOMASİ


1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşmiş Milletler (BM) En Az Gelişmiş Ülkeler Beşinci Konferansı hazırlıkları kapsamında Afrika Bölgesel Gözden Geçirme Toplantısı'nın üst düzey açılış oturumunda ve BM İnsan Hakları Konseyi 46. Oturumu'nun yüksek düzeyli bölümünde video konferans yöntemiyle hitapta bulunacak. (Ankara)

 


2- Avrupa Birliği (AB) Dışişleri Bakanları Toplantısı düzenlenecek.


(Brüksel) (Fotoğraflı-Görüntülü)

 

GÜNCEL


1- Dünya genelinde Kovid-19'a ilişkin gelişmeler takip ediliyor. (Fotoğraflı-Görüntülü)

 İlgili konular

özetşubat

24 Şubat gün özeti

15 saat önce

Günün öne çıkan haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku
özetşubat

22 Şubat gün özeti

2 gün önce

Günün öne çıkan haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku